Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: YENİ ŞİRKETTE ÇALIŞAN İŞÇİYİ BİLDİRİM

Üye
    ARKADAŞALAR HERKESE İYİ ÇALIŞMALAR BENİM SORUM ŞU OLACAK YARDIMCI OLANLARA ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...YENİ AÇILAN LİMİTED ŞİRKETİMİZ VAR VE ORTAKLAR DIŞINDA DIŞARIDAN MÜDÜR ATANDI BU MÜDÜRÜN SGK GİRİŞİ NE ZAMAN YAPILMALI? CEZA GEREKTİREN BİR İŞLEME NEDEN OLMAMAK İÇİN? ŞİRKETİN AÇILIŞ TARİHİ 14 EYLÜL OLACAK YANİ BUGÜN...İYİ ÇALIŞMALAR...

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın tuuba58 müdürün ataması anlaşılan sözleşme ile yapılmış ve bu durumda ticaret sicile bildirilecek ve tabiki yoklamadada gözükeceği için bu müdürü açılış tarihi itibari ile sigortalı göstereceksiniz ve 1 aylık sürede bildiriminide yapabilirsiniz eğer yukardaki yazınızda bir eksiklik yoksa ve işyeri bildirgesinide bu tarih itibari ile SGK'ya vermelisiniz,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Üye
    AYNEN ANLADIĞINIZ GİBİ SAYIN HADİSAT ANA SÖZLEŞMEDE MÜDÜR ATANDI BENİM AKLIMA TAKILAN NOKTA İSE ŞİRKET HENÜZ VERGİ LEVHASINI FALAN ALMADIĞI İÇİN SGK YA İŞYERİ BİLDİRGESİNDE BULUNAMIYORUZ LEVHAMIZI ALINCA GEÇMİŞE YÖNELİK GİRİŞ YAPABİLİRİZ DEĞİLMİ 1 AY SÜREMİZ GEÇERLİ HALİ HAZIRDA?ÇOK AMA ÇOK TEŞEKKÜRLER İNANIN BANA ÇOK YARDIMCI OLDUNUZ...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Tuuba58 , işyeri bildirgesini bugün vermek şartı ile 1 ay içerisinde girişi yapabilirsiniz.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Üye
    sayın ümit yüksel evet işte kesinlikle aklımı karıştıran o kısım şimdi elimde vergi levham yok hatta vergi numaram bile yok henüz verilmedi...işyeri bildirgesini vereyimde bu şekilde nasıl vereyim?işyeri bildirgesi verildikten sonra 1 ay içerisinde işçi bildiriminde bulunulabilir diye biliyorum bende.hadisat isimli arkadaşımızda 1 ay içerisindebildirilebilir yazınca şaşırdım açıkcası.bir ceza-i işlem yapmayım diye sizlere danışma gereği hissettim ilginize teşekkürler....

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşım benim yazımda bu kişiyi 1 ay içinde bildirebilirsin diyor ama işyeri bildirge- sini kişi çalışmaya başladığı gün vermen gerekir yazımı iyi okuyun,kolay gelsin.

Üye
    ARKADAŞIM ÇOK TEŞEKKÜRLER ALLAH RAZI OLSUN BİR DAHA DİKKATLİCE OKUDUM VE ANLADIM ARTIK ORUÇ BAŞIMAMI VURDU NE.....))

Nereden
    Kartal/İstanbul
    birde sayın tuuba58 vergi numarası olmasada diğer evraklarla başvurup durumu izah edip işyeri bildirgesi verebilirsiniz ve kesinlikle işlem yamak zorundalar yapmazlarsa siz dilekçe ile başvurun ve evraklarla giriş kaydını bu tarih itibari ile yapın her hangi bir cezada size bu bel- ge yardımcı olur,kolay gelsin.

Üye
    HADİSAT ARKADAŞIM SGK DAN GELDİM AYNEN DEDİĞİNİZ ŞEKİLDE İŞİ HALLETTİM...ÇOK TEŞEKKÜRLER....

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    SGK ya gitmenize ne gerek vardı. Şirket kuruluşu esnasında doldurduğunuz kuruluş bildirim formuna sigortalı işçi çalıştırmaya başlanacağı tarih belirtmişseniz, Ticaret sicil memurluğu sizinfirma namınaSGK ya dosya açıyor. Size sadece bir ay içinde giriş vermek kalıyor.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.