Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BAŞKA BİR İLDE ŞUBE AÇILIŞI

Hybrid View

Ziyaretci
    HERKESE GÜNAYDIN.İSTANBULDA BİR A.Ş.MİZ VAR VE GEBZE DE ŞUBE AÇMAK İSTİYORUZ.BUNUNLA İLGİLİ ÖĞRENMEK İSTEDİĞİM BİR İKİ BİŞEY VAR.1-ŞİRKETİNYAKIN ZAMANDA GENEL KURULU OLUCAK AMA ŞUBE ACİL OLDUĞUNDAN GENEL KURULHARİCİNDE YAPABİLİRMİYİZ.2-GEN ŞUBE İŞLEMLERİNİ İSTANBUL SİCİLDEYAPARAK 55.MADDEYE GÖRE DÜZENLENEN EVRAKLA BİRLİKTE GEBZEYE MÜRACET EDİYORUZ DİMİ 3- ŞUBEYE AYRICA SERMAYE TAYİN ETMEK ZORUNLUMUDUR? ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM HERKESE KOLAY GELSİN.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    bende beylikdüzündeki bir aş ye ankarada şube açtım
    yönetim kurulu kararı aldım odaya onaylatmadım noter tasdik ve vd ne bildirimde bulundum merkez vd den yoklama yazısını elden alıp şube vd den yoklama tutturdum (ankaradaki vd) bu yoklamayı merkez vd ne bildirdim ve şubemi resmi olarak açtım..

SMMM Önder YAMAN

Ziyaretci

TEŞEKKÜR EDERİM VERDİĞİNİZ BİLGİLER İÇİN .AMA MERAK ETTİĞİM BİR KONU DOĞDU VERDİĞİİZ CEVAPTAN V.D. TESCİL BELGESİ OLMAYAN BİR KARARI SORUNSUZ KABUL ETTİMİ.YANİ SONRADAN SIKINTI YARATABİLECEK BİR DURUM SÖZ KONUSUMU MERAK ETTİM.KOLAY GELSİN.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    yönetim kurulu kararı aldım odaya onaylatmadım

Vergı dairesi nezdinde bu işlemi sorunsuz halletmiş olabilirsiniz fakat türk ticaret kanununun hiç mi bağlayıcılığı yok bu noktada?
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    aynen öyle kararı aldım yönetim kuruluna imza+noter tasdik yaptım dilekçe ekinde kararın örneği ile vd ne başvurdum ve sicilde şube açılışı yapılmış oldu aslı hn tabiki ttk nın tescil ile ilgili kısımları kapsaıyor...
    SMMM Önder YAMAN

Ziyaretci

BENİMDE TAKILDIĞIM KONU BU SİCİL BOYUTU OLMADIĞI SÜRECE İŞLEM ÇOK DAHA MASRAFSIZ VE ZAHMETSİZ.AMA TTK NIN BAĞLAYICILIĞI GİRİCEKTİR DEVREYE DİYE DÜŞÜNÜYORUM TAŞAKKÜR EDERİM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Aynı ilçe sınırlarında bu işlemi yapmak gider açısından mantıklı olabilir, ancak, kapasite raporu, sanayi sicil belgesi veya oda kayıt sureti alırken bu size sıkıntı çıkartacaktır. Üretim işletmesi iseniz odaya tescil yaptırınız derim.

Kolay Gelsin.
    SMMM, Özcan Bayram

Kıdemli Üye
    Nereden
    istanbul

şirketlerin ''şube açılışında'' odaya tescil yaptırmıyosun sadece vergi daresine bidirimde bulunuyosun ama bu şube il dışında olduğun için odaya tescili gerekebilir

Müdavim Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    her halükarda tescil gerekeri o konu tartışılmaz ama tescil olmaksızın şube açılışına vergi dairesi açısından yapılabildiğini paylaşmak istedim...
    SMMM Önder YAMAN

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Önder Üstad, aynı ilçe sınırları içinde pek sıkıntı çıkmıyor. Oda gelip seni araştırmaz. Merkezde ilçe sınırlarında olduğu için pek dikkat çekmiyor. Ama, bir belge alırken 40 bakanlıktan onay veriliyor. Mesala ÇED raporu...İl Özel İdareden açılış ruhsatı almak için 7 bakanlık onay verdi. Bir dosya dolusu evrak istediler. Hepsinin yolu TSO'dan geçiyor.

Kolay Gelsin.
    SMMM, Özcan Bayram