Sayfa 2 Toplam 6 Sayfadan BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu
Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: VARLIK BARIŞI SORUNLARI VE ADAT HESAPLAMASI HK.

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    131 ve 100 Kasa Adatlarına Şahıs Bilanço işletmelerini de dahil etmişlermi Bu konuda bilgisi olan varmı?
    \'\'SIRADAN İNSAN DEĞİL ARANAN İNSAN OL\'\'

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    ANTALYA HEP TAMPON BÖLGE NEDENSE,HATIRLARSANIZ GEÇEN YIL DA İÇKİ VE TEKEL ALIŞLARINDA BÖYLE Bİ SAÇMALIĞI YAŞAMIŞTIK ANTALYA'DA.SONUÇ NOLDU PEKİ HER ZAMANKİ GİBİ YAPANIN YANINA KAR KALDI.DÜZELTME VERİP BİR SÜRÜ VERGİ ÖDETTİRDİĞİMİZ MÜKELLEF ŞİMDİ HİÇ KİMSE VERGİ ÖDEMEDİ BEN ÖDEDİM SERZENİŞİYLE ÇIKIYOR KARŞIMIZA.GELİN DURUMU SİZ ANLATIN BU MÜKELLEFE.
    Öyle horozlar vardır ki;öttükleri zaman güneşin doğacağını sanırlar.....Hasan ERDOĞAN

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE

SİZE BİR KONU DANIŞMAK İSTİYORUM BEN BU KANUNLA İLGİLİ BEYANNAME VERDİM FAKAT VERDİĞİM TUTARDAKİ PARAYI BANKAYA 2 AYA KADAR YATIRACAĞIM.DUYDUĞUMA GÖRE BEYANNAME VERDİKTEN SONRA 3 AY İÇİNDE BANKA VE ARACI KURUMA PARAYI YATIRABİLİNİYORMUŞ. KANUNDA DA BU KONUDA ÇOK AÇIKLAYICI BİR ŞEY OLMADIĞI İÇİN KAFAM KARIŞTI.
    SELAM

Kıdemli Üye

beyanname verdiysen tahakkukunda vadesi yazar...Ben bugün verdim beyannameyi bana ödeme vadesi olarak 31/10/2009 verdi..hataya düşme tahakkuktaki vade tarihine bak derim.iyi çalışmalar..
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana

Kıdemli Üye
    yine sakin bir kafayla bayram yapamayacağız yinede iyi bayramlar...bayramdan sonra düşüneceğim varlık barışına olan katkılarımı..

geri sayım başladı bir sene daha yaşlanacağız

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Banada 31.10 verdi beyannameyi fakat bankaya nakit yatırma işlemini de o tarihe kadar mı yapmalıyım yoksa süresi daha mı fazla
    SELAM

Yeni Üye
    Nereden
    Ankara

MÜKELLEFLER ŞİRİN GÖZÜKMEK İÇİN YAPILAN DÖNE İÇİ YANLIŞLIKLARI BU GİBİ DURUMLARDA BAŞ AĞIRTIYOR. ÇIKAN YASALAR HER DEĞİŞİME GİDİYOR. BUGÜNÜN İYİ YARIN SIKINTIYA SOKUYOR. HER İŞİ YAPARKEN GERÇEĞE YAKIN YAPMAYA ÇALIŞIRSAK HER HALDE BU GİBİ SIKINTILARLA UĞRAŞMAYIZ. PATRONLAR HERŞEYİ İSTİYOR ZORA GELDİĞİ ZAMAN SEN OLACAK BU İŞİN SONUCU DİYE HEMEN MUHASEBECİYE İŞİ YIKMAYA ÇALIŞIYOR. BİR ŞEY OLMAZ DİYENLERDEN KORKUN. EN ZARARLILARI BUNLAR. DEVLET ARTIK HER ŞEYİ DİDİK DİDİK EDİYOR. BUGÜN ÇIKMAZSA YARIN BİR GÜN MUTLAKA BİR ŞEYLERİN EKSİKLİĞİ ORTAYA ÇIKIYOR. BİZ İŞLERİMİZİ DÜZGÜN YAPARSAK SORUMLULUK ONNA KALIR.
    BU VARLIK BARIŞI İLE İLGİLİ MUHASEBE KAYIT VE TAHAKKUK YÖNÜ AYRI BİR SIKINTI. BİRDE İLERİDE ORTAKLAR ÜZERİNDE Kİ GAYRİMENKUL, MENKUL VS. DİĞER DEĞERLERİN ÜZERİNDE BİR FİYATLA BUGÜNÜ KURTARMAK İÇİN KAYIT ALTINA ALANLAR YARIN BİR GÜN BUNLARIN SATIŞLARINI GERÇEKLEŞTİRDİĞİNDE ORTAYA ÇIKACAK FARK KARLARI VE DOĞACAK VERGİLERİ SİZ DÜŞÜNÜN. GEÇMİŞTE YAPILAN YANLIŞLIKLAR KAT BE KAT CEZALARI İLE BİRLİKTE GERİ ÖDENİYOR. BİRAZ CANLARI YANIYOR. KUZU KUZU ÖDÜYORLAR. BİZLER BİR ŞEYİ İKİ KERE ÖDEMEZSEK RAHAT EDEMİYORUZ. KURUMSAL DÜŞÜNEMEDİĞİMİZ İÇİN BU GİBİ SORUNLAR HER ZAMAN KARŞIMIZA ÇIKAR. BU ŞİRKET BENİM MANTIĞI YOK.BU ŞİRKET SENİN SE İSTEDİĞİN GİBİ YAP BAKALIM. DEMEKLE HİÇ BİR ŞEY OLMUYOR. HERKESE KOLAY GELSİN. İYİ ÇALIŞMALAR DİLİYORUM
    hba

Kıdemli Üye
    Nereden
    SMMM - İstanbul

herkese günaydın.. benim aklıma takılan soru şu ki;
    bankaya yatırmış olduğumuz 100.000 tl. paranın vergisi olan 5.000 tl. vergiyi öderken
    hangi hesabı kullanacağız acaba? bunu giderleştiremiyoruz sanırım.
    biz üç kişiyiz..
    ben, keyfim ve kahyası :)

Yeni Üye
    Nereden
    AKTIF
    vARLIK bARIŞINDAN ÖDENEN % 5 vERGİ K
    ANUNEN kABUL EDİLEMEYEN GİDER

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    SİGORTA ARACILIK ŞİRKETLERİNDEKİ BSMV GİBİ DÜŞÜNMEMİZ GEREKİYOR BURDA DA
    689 HESABA KAYIT EDİLMESİ GEREKİR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.
    \'\'SIRADAN İNSAN DEĞİL ARANAN İNSAN OL\'\'