Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 12 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Muhtasar Düzeltme 7ay

Hybrid View

Üye
    herkes kolay gelsin temmuz 2009 muhtasar beyannamesinde tevkifat damga vergisi yazılmadan verilmiş düzeltme beyannamesini nasıl vermem gerekiyor. beyannameyi yeniden düzenleyip matrah bilgileri aynen kalıp damga v. tahakkuk ettirip düzeltme bey. vermem gerekiyor ayrıca cezası ne olur teşekkürler

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Pişmanlıkla + Düzeltme Seçeneklerini işaretleyip vermeniz gerekiyor. Bu şekilde verdiğinizde ceza uygulanmaz sadece pişmanlık zammı uygulanır fakat çıkan vergiyi ödemezseniz o zaman pişmanlık ihlal cezası gönderilir.

Yeni beyannameyi verirken, beyannameyi olduğu gibi düzenleyeceksiniz yani dv dahil hali ile aradaki farkı sistem otomatik düşer zaten.

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    HÜSEYİN BEY, 2 DÖNEM MUHTASAR BEYANNAMESİNDE TEVFİKAT DAMGA VERGİSİNİ SEHVEN YAZILMAMIŞ, BEYANNAMEYİ GÖNDERİRKEN HİÇ VERİLMEMİŞ GİBİ HAZIRLAYIP GÖNDERİYORUM, YAPTIĞIM BU İŞLEM DOĞRU MU?

Müdavim Üye
    eski beyannameyı de kapsayacak sekılde
    DÜZELTME beyanı vereceksınız.
    | | | | | | | >>>>****!!!!K.U.E.R.D.!!!****<<& lt;< _ | | | | | | |

Üye
    Nereden
    muhasebe
    iyi günler herkese.Benimde stopajla ilgili bir sorum var.Çok ilginç bir durum ama 2.dönem verdiğimiz muhtasar beyannamede ödemelere ait bildirim kısmında ödemenin yapıldığı kişinin T.C numarası yazılmadığı için maliye bizden düzeltme beyannamesi vermemizi istediler .Ben stopajı düzeltme olarak versem bana ekstaradn vergi çıkarmı pul parası dışında Normal vergiler ödendi çünki.Sadece tc numrası için düzeltme verecekmişim......
    Eda Özcan

Ziyaretci
    Alıntı osman_1735 Nickli Üyeden Alıntı
    HÜSEYİN BEY,* 2 DÖNEM MUHTASAR BEYANNAMESİNDE TEVFİKAT DAMGA VERGİSİNİ SEHVEN YAZILMAMIŞ,* BEYANNAMEYİ GÖNDERİRKEN HİÇ VERİLMEMİŞ GİBİ HAZIRLAYIP GÖNDERİYORUM,* YAPTIĞIM BU İŞLEM DOĞRU* MU?
    evet beyannameyi yeni veriliyomuş gibi verilecek. Sistem aradaki farkı kesecek.. Kolay gelsin..

Müdavim Üye
    SAYIN EDA HANIM, DAMGA VERİGSİNDEN BAŞKA BİR ÖDEME ÇIKMAZ (16,90)

Ziyaretci
    Alıntı edaözcan Nickli Üyeden Alıntı
    iyi günler herkese.Benimde stopajla ilgili bir sorum var.Çok ilginç bir durum ama 2.dönem verdiğimiz muhtasar beyannamede ödemelere ait bildirim kısmında ödemenin yapıldığı kişinin T.C numarası yazılmadığı için maliye bizden düzeltme beyannamesi vermemizi istediler .Ben stopajı düzeltme olarak versem bana ekstaradn vergi çıkarmı pul parası dışında Normal vergiler ödendi çünki.Sadece tc numrası için düzeltme verecekmişim......
    hayır çıkmaz dediğiniz gibi sadece DV çıkacak.

Üye
    Nereden
    muhasebe

Çok teşekkür ederim.Bunada şükür ama çok saçma bir durum.Aklınızda bulunsun arkadaşlar benim durumuma düşmemek için siz siz olun tc,vergi numarası ne buluyorsanız yazın hiç durduk yere pul parası vericez şimdi.......iyi günler kolay gelsin herkese
    Eda Özcan

Kıdemli Üye
    Nereden
    ANKARA
    ya bizi de tc kimlik numarasını düzeltin tekrardan yollayın diye aradılar..