Sayfa 25 Toplam 25 Sayfadan BirinciBirinci ... 15232425
Toplam 249 adet sonuctan sayfa basi 241 ile 249 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BABS FORMLARINA ÖZEL ÖNERİLERİNİZ!

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Çınar 31.10.2009 tarihine kadar göndereceksiniz.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Üye
    Nereden
    İstanbul

Formlarda sınır 15.000-20.000 aralığına yükseltilmeli, diğer alanı kaldırılmalı ve kdv beyanı ile birlikte verilebilmeli. Geçici vergi dönemine bağlandığında daha fazla zorlanılacağını düşünüyorum.

~İçinde denetim unsuru bulunan her bir fiile muhasebecilerin zorla iştirak etmesini sağlamak sorunu çözmek demek değildir, sadece maliye bakanlığının denetim zaafiyetlerinin iyiden iyiyeayyuka çıkmasıdır.
    ~"Aman zülfi yare dokunmayalımda"

Müdavim Üye
    Nereden
    Şanlıurfa
    sayın mustafa gülşen hocam

bu konudaki önerilerle ilgili bir gelişme oldumu veya olacakmı ?

saygılarımla

Kıdemli Üye
    Alıntı dilova Nickli Üyeden Alıntı

Formlarda sınır 15.000-20.000 aralığına yükseltilmeli, diğer alanı kaldırılmalı ve kdv beyanı ile birlikte verilebilmeli. Geçici vergi dönemine bağlandığında daha fazla zorlanılacağını düşünüyorum.

Kıdemli Üye
    Bence gereksiz olan bu formlar kalkmalı,kaldıramıyorsanız kdv ekinde olmalı..

Üye
    bence tamamen kaldırılmalı maliye bakanlığının basiretsizliğini denetimsizliğini neden biz muhasebeciler çekiyoruz ki kimi ne kadar nasıl denetliyecekelrse denetlesinler vergidairesindekiler yatacaklarına kalksınlar denetlesinler

Yeni Üye
    Benim anlamadığım.Bizler mali polismiyi?Devlet becemediği herşeyi bizim yapmamızı bekliyor.Muhasebeciler olarak herşeyi üstlenmek zorundamıyız ki balıklama atlıyoruz.Bilinmiyormu ki işletme defteri tutanlar bu formları göndermiyorlar.O zaman nasıl çapraz kontrol yapılacak.O yüzden de BA BS ler angaryadır.Bizden mükellefimizi ihbar etmemizi istiyorlar.Dünyanın neresinde var böyle birşey.Elbette bende isterim naylon fatura kullananların en ağır ceza ile cezalandırılsınlar.Benim elimi kolumu bağlayacaksın ondan sonrada hırsızı yakalamamı bekleyeceksin.Bizlerde buna inanıyoruz.Devlet önce bizi adam yerine koysun.Adam saf vatandaşın üzerine mükellef kaydını açıyor.Sorgulayabildiğimiz kadar araştırıyoruz.Herşey normal.Beyannameleri veriyor.Vergi levhasını onaylatmış.Adım gibi eminim naylon fatura kullandığına.Faturayı verirken dahi naylon olduğunu söylüyor.Bağlı olduğu V.dairesini arıyorum.Müdürün söylediği "evet beyefendi bizde biliyoruz ama birşey yapamıyoruz."Bu ve buna benzer bir sürü olay var.Ondan sonrada şöyle yapalım böyle yapalım.Değerli meslektaşlarım önce devlet bu olayların önünü alması için ciddi olacak.O yüzden BA BS formları gibi angaryalar derhal kaldırılmalı.Odalar ve birlik artık ne yapacaksa yapsınlar.Yeter bizleri aptal yerine koymaktan devlet vazgeçsin artık.

Yeni Üye
    Değerli meslektaşlar
    Faturalar POS makinelerinde olduğu gibi maliyeden onay alınarak kesilirse bizde BA BS vermek gibi bir angaryadan kurtuluruz.Mesele bu kadar basit.