Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bayram Tatilinden dolayı uzama olurmu?

Ziyaretci
    değerli dostlar beyannamelerin uzaması fikri bazen bazı meslektaşlara çok itici geliyor.nedenini anlayamıyorum .bazı meslektaşlar uzaması ihtiyacı içinde pekala olabilir.uzayınca ne oluyorki devlet vergisini geçmi alıyor.ödeme süresi değişmiyor.ban kalsa ödeme ile beyan süresi aynıolsun her ayın son gününe kadar daha iyi olur.MESELA BİZMESLKTAŞLARIN DAHA RAHAT VE DAHA İYİ KOŞULLARDA ÇALIŞMASIMDEĞİLMİ DEMEKKİ BU UZAMA HİKAYESİDE Bİ İHTİYAÇTAN KAYNAKLANIYOR.O HALDE BİZ BİRBİRİMİZİ SAVUNALIM Kİ İSTEDİKLERİMİZİ ALABİLELİM

Üye
    Nereden
    İSTANBUL
    Sadece patronları düşünmeyin uzamasın demeyin.
    Elemanlar da emir kulu saatlerce mesaiye kalıyorlar.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı nagihan_filiz Nickli Üyeden Alıntı
    <div>Elemanlar da emir kulu saatlerce mesaiye kalıyorlar.</div>

[img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Moderatör KAYALI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Turkiye
    Alıntı serapis Nickli Üyeden Alıntı
    Tüylerim diken diken oldu okurken.. Ne yapmışsınız böyle..
    Yol yakınken vazgeçiyorum meslekten
    YAZILANLAR MALESEF ÇOK HAKLI ; DÖNMEK İÇİN YOL YAKINSA ,HİÇ DURMAYIN....
    AMA BİLİYORUM Kİ DÖNÜŞÜNÜZ OLMAYACAK VE YAŞLANDIĞINIZDA ÇOK HAYIFLANACAKSINIZ.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    BİZDEKİ PROGRAMI BİLEN ÜSTADLAR VARDIR. SEN EĞER GEREKLİ AYARLARINI ENTEGRELERİNİ DÜZGÜN YAPMIŞ İSEN HATA RİSKİ NEREDEYSE SIFIR.
    MANUEL OLARAK YAPTIĞIN ZAMAN HATA RİSKİ DAHA AZ DEĞİL AKSİNE DAHA FAZLA OLUYOR GÖZ KAYABİLİR ATLANABİLİR SATIR KAYABİLİR VB. PROGRAM OTOMOTİK OLARAK HEPSİNİ YAPIYOR. OTOMOTİK DEDİYSEKTE YANİ ÜSTADIN DEDİĞİ GİBİ HERŞEYİ KENDİSİ YAPMIYOR. SADECE ANGARYA OLAN YANİ OYALAYAN İŞLERLE UĞRAŞTIRMIYOR. O YÜZDEN PROGRAM GÜZEL. ÜSTADLAR BELKİ BANA KIZICAK AMA BİRAZDA MESLEKTEKİ ÜSTALARDA VAR. YANİ PLANLI İŞİNİ YÜRÜTÜRSEN SIKIŞMA YIĞILMA PEK OLMAZ. HERKESİN KENDİNE GÖRE SEBEBİ VAR. MÜKELLEF GÖNDERMİYOR. EVRAKLAR GEÇ GELİYOR GİBİ OLABİLİR. BİRAZ MÜKELLEFE BASKI UYGULAYABİLİR, EMRİ VAKİ KONUŞABİLİR KIRMADAN TABİKİ. EVRAKLARINI ZAMANINDA TAHSİS EDEBİLİRSİNİZ. HA EVRAKLAR VAR BÜRODA İŞ YETİŞMİYO DİYOSANIZ İŞTE ORADA KİMSENİN İSYANA HAKKI YOK. HERKEZ HAKKIYLA DEFTERİNİ TUTARSA ELEMANINI DA ALIR GEREKTİĞİ KADAR. ZATEN GEREKLİ ELEMAN VARSA İŞ ÇÖZÜLÜR. YAPIYORSUNUZ DEMİYORUM YANLIŞ ANLAŞILMASIN AMA EMİNİM YAPAN MUTLAKA VARDIR. YANİ 1 ELEMAN 1 STAJERLE 100 -150 DEFTERE BAKMAYA ÇALIŞAN VARDIR. TABİ NOLUR BU SEFER OLMAZ. HERKEZ HAKKINI ALACAK HAKKINI VERİCEK. OZAMAN OLMAZ BİZİM OFİSTE BİR İKİ MÜKELLEF VARDIR SON GÜN VERİLİR İŞİ GEREĞİ. ÇOK NADİR DİR BENİM ÖYLE TATİLLERDE AKŞAMLARI 11-12LERE KADAR MESAİ YAPIYIM PEK HATIRLAMAM DOĞRUSU.
    ÇOK KONUŞTUM AMA SON OLARAK DA GERÇEKTEN UZAYACAĞI ZAMAN VAR UZAMAYACAĞI ZAMAN VAR. BU ZAMANDA UZAMA İHTİMALİ YOK GÖZÜKÜYOR BAYRAMIN ERTESİ DEĞİL ÇÜNKÜ 2 GÜN VAR.ÇARŞAMBAYA GELİYOR. HEPSİ UZAMASINA ENGEL DÜŞÜNÜLMEZBİLE.
    BAZI ÜSTADLAR DİYOYA ÖDEMESİ İLE BERABER OLSUN VERİLMESİ DİYE.EMİNİMKİÖYLE BİLE OLSA GENE MUTLAKA UZAMASINI İSTEYENLER OLUCAKTIR. ÇÖZÜM UZAMASINI BEKLEMEK DEĞİL İŞİNİ PLANLI YAPMAK VE HAKKINI VERMEK.

HERKESE SAYGILAR, KUSURUMUZ VAR İSE AFFOLA.
    Mali Müşavir

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    BİZDEKİ PROGRAMI BİLEN ÜSTADLAR VARDIR

demişsiniz nedir bu program merak ettim.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    ORKA. Tek geçerim)
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Ben de ETA 7 yi tek geçerim. Makro veFiş Cambazı sayesinde fatura işlerken zamandan tasarruf ediyorsun. Yine kayırların nizamiyse, fatura işlerken bir standardın var ise (Örneğin: Firma ünvanından önce fatura numarası 6 haneyi geçmesin) B formları da hiç zaman almıyor.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye

Alıntı ferhatsertel Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı nagihan_filiz Nickli Üyeden Alıntı

<div>Elemanlar da emir kulu saatlerce mesaiye kalıyorlar.</div>

[img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    [img]smileys/smiley10.gif[/img]
    [img]smileys/smiley10.gif[/img]

Müdavim Üye

Alıntı Sedat EROĞLU Nickli Üyeden Alıntı

Ben de ETA 7 yi tek geçerim. Makro veFiş Cambazı sayesinde fatura işlerken zamandan tasarruf ediyorsun. Yine kayırların nizamiyse, fatura işlerken bir standardın var ise (Örneğin: Firma ünvanından önce fatura numarası 6 haneyi geçmesin) B formları da hiç zaman almıyor.
    bizde eta 7,9 kullanıyoruz ama bs ba elle yapıyoruz..varmı kısa yolu ..e beyana gönderme ..