Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BOŞANMA HALİNDE SAĞLIK.....!

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    Merhaba değerli arkadaşlar;
    bir mükellefimizin kızı evli ve sağlık sebebiyle her ay kullanması gereken ilaç var..
    1) şimdi bu kız boşanırsa babası üzerinden sağlıktan faydalanırmı..?
    2) kızın 04/2008 döneminde 10 gün sigortalılığı var bu babası üzerinden faydalanmayı etkilermi ?
    3) resmi boşanma biraz zaman alacağı için bu kız isteğe bağlı olarak yatırsa ve ilça için sağlık hizmetinden faydalansa, resmi boşanma gerçekleşince isteğe bağlı SSK'yı terk edip babası üzerinden devam edebilir mi?

Bu konudaki değerli fikirleriniz paylaşmanızı rica ediyorum.........
    Saygılarımla..

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    18 yaşını geçmiş, yada öğrenimi devam ettiği halde 25 yaşını geçen kız çocukları, G.S.S. primi ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanabilirler.

1-Babası üzerinden faydalanamaz
    2-Sigortalı olup, olmaması farketmez
    3-İsteğe bağlı sigorta primi ödenmesi halinde yine sağlık hizmetlerinden faydalanabilir, isteğe bağlıyı terk ederse ancak GSS primi ödemesi halinde sağlık hizmetinden faydalanabilinir.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP

Peki hakan kardeşim şu anda eşinin üzerinde gözüküyor bu yani bağkurlu, şimdi biz gitsek SGK'ya müracaat edip GSS kapsamına geçebilirmiyiz, yani özetle eşi ile şu anda araları bozuk olduğu için bağımsız olmak istiyor... Birde G.S.S. var ama pratikte uygulanıyor mu? sizböyle bir işlem yaptınız mı hiç???

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Süleyman Bey, öncelikle şunu söylüyeyim bu işlemi daha önce yapmadım, ancak pratikte uygulanıyor diye biliyorum. SGK'ya bir dilekçe ile başvurun, durumu açıklayın, xxxxxxxx bağkur nolu, eşim xxxxxx xxxxxxx üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıyorum, ancak kişisel sorunlarım nedeni ile 5510 sayılı kanunun, GSS sigortası kapsamında GSS primi ödeyerek sağlık hizmetlerinden faydalanmak istiyorum, diye yazın. Kurumun kabul etmemesi için bir sebep yok.

Saygılar.

Müdavim Üye
    Nereden
    GAZİANTEP
    teşekkürler hakan bey..

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    GSS DE PROBLEM ÇIKARTIYOLARDI SİGORTALAR İNŞALLAH DÜZELMİŞTIR. NORMALDE GELİR DURUMUNA GÖRE GSS ÖDEMEN GEREKİYOR KANUNA GÖRE AMA SGK GİT KAYMAKAMLIĞA YEŞİLKART BAŞVURUSU YAP KABUL GÖRMEZ İSEN SONRA GELİR TESPİTİ YAPSINLAR DİYOR. YADA GEL EN YÜKSEK GSS PRİMİNİ ÖDE YARARLAN DİYOR. ANTEP TE DÜZELMİŞMİDİR BİLMEM AMA İSTANBULDA ÖYLE OLDUĞUNU HEP SÖYLÜYORLARDI. YAPINCA BİZİDE BURADA BİLGİLENDİRİSENİZ SEVİNİRİM. EĞER EN YÜKSEKTEN OLACAK DİYORLARSA İSTEĞE BAĞLI ÖDESİN EN AZINDAN İLERİDE EMEKLİLİĞE YARAR.

ANTEP GÜZEL ŞEHİR. ASKERLİĞİMİ NURDAĞI SAKÇAGÖZÜNDE YAPMIŞTIM.
    Mali Müşavir