Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bu konu hakkında ne yapmalıyız?

Kıdemli Üye
    üstadlarım sizlerin bilgilerine danışmak zorunda kalıyorum.
    lütfen eleştiri olarak değil, yardımcı olarak cevaplar vermenizi istiyorum sizlerden.
    ilgi ve alakanıza şimdiden teşekkür ederim...
    malumunuz kestiğimiz smk'lardan dolayı iadelerimiz doğmakta.ancak 2008 yılı için kesmiş olduğumuz smk'larla ilgili söz konusu olan iade'nin, yaklaşık %60 kadarını, vadesi geçmiş borçlarıma mahsup dilekçesi vermemize ragmen bugün elime ulaşan ihbarnamelerle şok oldum.mahsuplarımız hala yapılmamış.geri kalan iade rakamı için ise, güncel vergi borçlarına mahsup dilekçesi vermekle birlikte, paranın iadesini istemiştim.
    ama artık paranın iadesinden vazgeçtim, tek mahsup dilekçelerimi göz önüne alıp, borçlarımı hahsup etsinler yeterli benim için.
    v.dairesine gidip memur arkadaşa sordugumda ise şöyle bi cevapla karşı karşıya kaldım ve azım açık kaldı dogrusu:
    "müdür bey'in kesin talimatı var.gelir ve gider arasında ki fark, % 60'ı geçiyorsa şayet, ne mahsupları, nede iadelerini yapmayın."
    bu şekilde bi kanun hükmü yok.ancak v.dairesi müdürünün talimatı ile, mahsuplarım hala yapılmamakta.Ve şöylede bir durum söz konusu.alsınlar defterlerimi incelesinler, kesmiş olduğum smk'lar tarife üzerinden kesilip, karşılığında sadece ama sadece yapmış oldugum masrafların faturalarını topladım.ancak buna ragmen bu tür bişi ile karşı karşıyayım.sizlerden bu konu hakkında nasıl bir çözüm bulacağıma yardımcı olmanızdır.şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum üstadlarım.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    VERGİ DAİRESİNDEN HANGİ YASAYA İSTİNADEN BU UYGULAMAYI YAPTIKLARINI İSTEYİN EĞER DEFTERİNİZE GÜVENİYORSANIZ.
    KEYFİ OLARAK NASIL BİR İŞLEM YAPABİLİRLERKİ.
    ONLAR SİZİN İSTEDİĞİNİZİ YAPMALARI GEREKMEKTE.
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    252 nolu teblıgde yuzde 60 sınırı mevcut degıl buna mudur karar veremez mahsup ıslemı ayrı bır ıslem , gelır beyanını denetlemek ayrı ıslemdır , mahsubu yapar sonra matrah farkı talep eder
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.