Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: afet yardımı acil

Ziyaretci
    firmamızı su bastı nerelere bilgi vereceğiz? afet yardımı alabilcekmiyiz faturalarım makinalarım su toprak altında kaldı hiç birşeyi kullanamıyorumsgk ve maliye ye ne gibimürecatlarda bulunmalıyım.

Ziyaretci

VUK 13 te mücbir sebepler içerisinde su basması gibi afetler şeklinde ibare mevcuttur, ilgili kurumlara yazılı bildirimlerde bulunun,geçmiş olsun.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    ilk önce geçmiş olsun itfaiye,polis vs ilgili mercilerden durumunuza uyan raporlarıda ekleyerek birimlere bilgi verin.afet yardımı dolu ve yağışlardan zarar gören il yada ilçelerde oluşan zararlarındevlet kurumlarıncagiderilmesi yolundakiisteklerimiz her zamanolumlu sonuçla karşılık bulmayabilir.roporlarınıza göre zararınızın yüzde 40’ı aşmamasıhalindeafet yardımı alamayabilirsiniz. durumunuza uygun bir yardım almanızı temenni ederek çok geçmiş olsun....Edited by: gokhankilicoglu

Ziyaretci

Mükellefin işyerini sel baskınında faturalar.Z raporları su altında kaldı.hem maliyeye dilekçe sundum kriz masasına evraklarım şu altında kaldı diye.tespit için geldiler yoklama yapıldı belgeler iptal oldu.Bulunduğumuz aya mücbir sebep olduğu için beyan vermedim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Öncelikle geçmiş olsun.
    1.Bir avukat kanalı ile mahkemeye başvurarak tespit yaptırabilirsiniz.
    2. Vergi Dairesi, SGK, Kaymakanlık makamına bilgi vermelisiniz.
    SMMM, Özcan Bayram

Ziyaretci

teşekkür ederim.. kolay gelsin

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    https://archive.ismmmo.org.tr/docs/ya/10092009_sel.pdf
    adresinde ayrıntılı bir şekilde var.
    Mali Müşavir