Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kdv oranı

Kıdemli Üye
    Sahne şampanyası (maket içilmeyen şampanya pet şişe ve çeşitli süsleme malzeme kullanarak)üretimi yapan bir mükellefim var...Bunun kdv oranı %8 mi yoksa %18 mi olduğu hakkında tebliğ mukteza bulamadım bulan arkadaş yada aynu faaliyeti yapan mükellefi varsa yardımlarını bekliyorum.Faturalarını % 8 kestiriyorum tereddüt içindeyim.Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana

Moderatör
    Nereden
    İstanbul
    %18 olması gerektiğini düşünüyorum (1 ve 2 nolu kdv listelerinde bu veya buna benzer bir ürün hatırlamıyorum) Uygulamalarınızda tereddüt yaşamamak ve doğru işlem yapmak için konu ile ilgili özelge talep etmeniz yararlı olacaktır.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

Kıdemli Üye
    Alıntı adaysd Nickli Üyeden Alıntı
    %18 olması gerektiğini düşünüyorum (1 ve 2 nolu kdv listelerinde bu veya buna benzer bir ürün hatırlamıyorum) Uygulamalarınızda tereddüt yaşamamak ve doğru işlem yapmak için konu ile ilgili özelge talep etmeniz yararlı olacaktır.<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /><O:P></O:P>
    Sğl tşkler ilgin için...
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana