Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: bordroda yıllık izin?

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı

pardon ama ücretli yıllık izinler e bildirgede gösterilmiyo artık.önceden ücretli yıllık izinlerden prim kesilmiyodu.şimdi kesiliyo artık.yani normal veriyoruz herşeyi.bordroda önceki ayın aynı bilgilerini veriyo.sadece eğer isterseniz proğramınızda puantaj yaparken bilmeniz açısından girersiniz günü.onun dışında değişen bişey yok.
    Arkadaşlar burda bir karışıklık oldu, e-bildirgeyi exel dosyasından hazırlarken sürümlerde Ü.İ.G. ve Ücretli İzin PEK sütunları duruyor, ancak kurumun sitesinde ki e-bildirgede bu sütunlar kaldırıldı, biliyosunuz 5510 sy.kanunla birlikte prim ödeme sistemleri de değiştiğinden Yıllık İzinlerde kaza sigortası kesilmiyordu, bu kanunla G.S.S. primi ödendiğinden artık yıllık izinler prim ödemesini etkilemiyor.

Değerli meslektaşım NAZ_76 arkadaşımın uyarısı sonucu farkına vardım, yanlış bilgilendirilme olmaması için kendi açıklamamı düzeltme ihtiyacı duydum. Baş ta Naz_76 olmak üzere tüm arkadaşlardan özür dilerim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı veli_ozyurt Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Hakan Temurer Nickli Üyeden Alıntı
    Siz e-bildirgede de yıllık izinli olarak göstermiyormusunuz ? Kendinizi ateşe atıyorsunuz, işçiye imzalatmış olduğunuz izin dilekçesi ve izin defteri borçlar hukukunda işinize yarar, Sosyak Güvenlik Kanunu başka bir amaç ve uygulama içerir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    BU UZAMAZ DEĞİL Mİ
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Fakat iddaa ediyorum siz yine de puantaj yaparken gösterin yıllık izinleri, yarın işçi ben izin kullanmadım, izin hakkımı verin demesin, bordroda gözükmeyen ücretli izni defterle ispat etmek çok zor.

Evet Naz Hanım, fikrim de sabitim.

Üye
    E BİLDİRGEDE GÖRÜNMÜYOR ARTIK 2008-10 DAN İTİBAREN. SADECE İCMALDE GÖSTERİN BORDRODA GÖRÜNSÜN YANİ

Yeni Üye
    Bordroda 10 günden az görünmesi sorun yaratır mı peki?

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Hayır yaratmaz, işçi 22 Ağustosta izne çıkmıştır, 10 gün Ağustos'tan 4 gün Eylül'den kullanacaktır, gibi.Edited by: Hakan Temurer