Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: A.Ş. İŞÇİ ALACAKLARI HK.

Müdavim Üye
    A.Ş. den 12000.-TL alacağım bulunmaktadır. bu alacağım için çalışma bakanlığına şikayette bulundum fakat defter ve belgelerini teslim etmemelerinden dolayı çalışma bakanlığı bana bir yazı yazarak defter ve belgelerini teslim etmemişlerdir iş mahkemesine dava açma hakkınız bulunmaktadır diye bir yazı tebliğ etti. Şimdi ben a.ş. dava açalım diyorum fakat mahkemeyede defterlerini teslim edemeycekler mahkeme benim verdiğim bilgiler doğrultusunda kararını verecek benim alacağım kesinleşecek buraya kadar sorun yok. sorun tahsil aşamasında. A.Ş. in üzerinde hiçbir mal varlığı vs. yok şu anda gayri faal durumda. Fakat o zamanki yönetim kurulu başkanı ve üyelerinin ödeme durumu var yani garyimenkul vs. var tahsil edilebilir diyorum. ama işçi alacaklarında a.ş. yönetim kurulunun sorumluğu nasıl bunu öğrenmek istiyorum.
    Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım sonra tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Müdavim Üye
    yok mu konu hakkında bilgisi olan arkadaş
    Tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim sonra tanrının çalışma tarzının bu olmadığını anladım gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım sonra tanrıya günahlarımı affetmesi için dua ettim.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın ahmetkonya bey A.Ş.yönetim kurulu kanuni temsilci olduğu için öncelikle sorumluluk noktası yönetim kurulunda ve bu yönetim kurulu üyeleri eğer işçinin hakkını şirketten alma imkanı yoksa ve amme alacakları kontasında devletin şirketten alacağı varsa hacizli alacağı önce devlet bunu alır ve ondan sonra sizde bu şirket bir nevi iflas etmiş durumda olduğun- dan İcra iflas kanununun 206.cı maddesi kapsamında hakkınızı alırsınız ama eğer amme alacağı kapsamında haciz yoksa bu kanuni temsilcilerden alacağınız noktasında 1.ci sıra olarak hakkınızı alırsınız burasıda önemli ama genede bu konuda iyi bilgi sahibi bir Avukat arkadaşa danış derim,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''