Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gayri faal dosya hk.

  1. #1
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    10.Mart.2009
    Nereden
    ELEMAN
    Mesajlar
    185
    Mükellefimizin tek işçisinide 31.07.2009 tarihinde çıkartmış bulunmaktayız. İşçi kalmadığı içinde bilgi amaçlı dilekçede vermemiz gerekiyordu. Sgk ya ve Vergi dairesine dilekçe vermeyi unuttuk. Bu durumda şu an dilekçe verilebilirmi.Dilekçemi sizce nasıl yazmalıyım.. Bir cezası varmı. tşk.

  2. #2
    Ziyaretci


    bu dosyaya tekrar işçi girmeyecek mı? Dilekçe yazmaya gerek yok.sonuçta dosyayı kapatmıyorsun ki.

  3. #3
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    22.Mayıs.2007
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    1,124
    Bu ayın 23'üne kadar "ağustos ayında işçi çalıştırılmamıştır. Dolayısıyla prim bildirgesi verilmemiştir" diye bilgi dilekçesi yazın.
    Bir de başlığınız hiç hoş değil...
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

  4. #4
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    10.Mart.2009
    Nereden
    ELEMAN
    Mesajlar
    185
    işçi çıkışı dilekçesi hakkında diye 3 defadır yazıyorum 100 kişi okudu belki kimseden bir cevap alamadım.onun için başlığımı değiştirdim.

  5. #5
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    10.Ekim.2008
    Nereden
    Kocaeli
    Mesajlar
    861
    19. İşçi çalıştırmaya ara verilmesi halinde, işveren İşçi çalıştırılmadığına ilişkin dilekçeleri 15 gün içinde kuruma bildirilmek zorundadır. (5510/86.Madde)




    maddeye göre ''zorundadır'' kelimesi kullanılsa da para cezası uygulaması adına bir durum görünmüyor.ama açıkcası bu konuda daha önceden tecrübesi olan biri varsa onun bilgilendirmesi daha doğru olur.yahut da en iyisi ilgili kurumları arayıp onlara bizzat danışmak.(gerçi ne kadarını bilir de size cevap verirler bilinmez)

    ayrıcakanuna göre,eğer yeniden işçi çalıştırılmayacaksa bildirilmeyen sigorta dosyaları kurum tarafından 2 yıl sonra kendiliğinden kapanıyor herhangi bir hareketlilik olmazsa.Edited by: Cennet Kılınç

  6. #6
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    10.Mart.2009
    Nereden
    ELEMAN
    Mesajlar
    185
    hayır.. işçi 6-7 ay içinde giriş yapılmayacak.dosya kapanmayacak.

  7. #7
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    16.Şubat.2007
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    3,091


    Cennet hanıma katılıyorum. 5510 sayılı yasanın 86.maddesine muhalefeten 102. maddede belirtilmiş bir cezai müeyyide yok. Yine de bilgi mahiyetinde verilmesi gerektiğini düşünüyorum.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

  8. #8
    Kıdemli Üye
    Üyelik tarihi
    10.Mart.2009
    Nereden
    ELEMAN
    Mesajlar
    185
    vergi dairesine yazacağım dilekçe nasıl olmalıdır arkadaşlar.

  9. #9
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    11.Ocak.2007
    Nereden
    Ankara
    Mesajlar
    3,991

    Alıntı lovergang Nickli Üyeden Alıntı
    hayır.. işçi 6-7 ay içinde giriş yapılmayacak.dosya kapanmayacak.
    2 Yıl işlem göremediği takdirde dosyanız resen kapatılır.Dilkeçe verseniz de olur vermesenizde.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

  10. #10
    Müdavim Üye
    Üyelik tarihi
    29.Ekim.2008
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    848
    VERGİ DAİRESİNE DİLEKÇE VERMENİZE GEREK YOKKİ NİÇİN VERİCEKSİNİZ. EĞER MUHTSAR KONUSU İSE HİÇ ÖDEMESİ YOKSA DİLEKÇE İLE BU DÖNEMDE ÖDEMEMİZ OLMADIĞINDAN MUHTASAR VERİLMEDİ TARZINDA DİLEKÇE YAZILIR OKADAR.
    SİGORTAYA EĞER DÖNEM BELLİ İSE ŞU DÖNEMLER ARASINDA İŞÇİ ÇALIŞTIRMAYACAĞIZ DİYE YAZABİLİRSİNİZ. AMA BELLİ DEĞİLSE HER AY VERMEK TE FAYDA VAR.
    Mali Müşavir

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •