Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞE GİRİŞTE EMEKLİ DEĞİLDİ

hepinize çok teşekkür ederim. yönlendirmeniz doğrultusunda gerekeni yaparım. tekrar çok teşekkürler...

Müdavim Üye
    Nereden
    Muğla
    Aynı şekilde benim başıma geldi. hemen bir dilekçeyle bağlı bulunduğunuz kuruma baş vurun anında düzeltme yapıyorlar.kolya gelsin
    hmutlu

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Genelde maaşlar ilk on gün içide hesaplara yatıyor bu emeklilerin maaşları yatarken sistem hata verirse memur uyanacak kontrol edecektir.Gerçi işe giriş yapılırken eski bilgileri çıkıyor
    ama atlanmış işte.
    Ümit bey ali arkadaşın teklifi daha kısa yol maaşın 1 ay kesilmesi işçilerin işine gelmez homurdanır işverenden ister işveren meslek mensubuna ekşir yani çok bilinmiyenli sahipsiz bir hata memur işe girişi zaten hemen görmez problem olunca bakacaktır bire bir olunca işçininde beyanı olunca yardımcı olacağını düşünüyorum ancak 9 gündür fiili çalışmada var
    o da ayrı bir dert memurların mevzuatı uygulamasında farklılık insiyatif kullanma olabiliyor.
    iyi çalışmalar.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Önce Ali Bey'in dediği gibi kuruma müracat edin, düzeltmeye çalışın, sonuç alamazsanız mecburen Ferhat Bey'in açıkladığı şekilde yapmak zorundasınız. Belki memurların iyi gününe denk gelirsiniz. Edited by: Hakan Temurer

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı hasan er Nickli Üyeden Alıntı
    Genelde maaşlar ilk on gün içide hesaplara yatıyor bu emeklilerin maaşları yatarken sistem hata verirse memur uyanacak kontrol edecektir.Gerçi işe giriş yapılırken eski bilgileri çıkıyor
    ama atlanmış işte.
    Ümit bey</font> ali arkadaşın teklifi daha kısa yol maaşın 1 ay kesilmesi işçilerin işine gelmez homurdanır işverenden ister işveren meslek mensubuna ekşir yani çok bilinmiyenli sahipsiz bir hata memur işe girişi zaten hemen görmez problem olunca bakacaktır bire bir olunca işçininde beyanı olunca yardımcı olacağını düşünüyorum ancak 9 gündür fiili çalışmada var
    o da ayrı bir dert memurların mevzuatı uygulamasında farklılık insiyatif kullanma olabiliyor.
    iyi çalışmalar.

Hasan bey yukarıdaki Ümit , ben olmuyorum değilmi.[img]smileys/smiley4.gif[/img]Bu başlıkta cevap vermedimde.....
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

işe girişleri yaparken bir uyarı almadım. çünkü her ikiside emekli sandığı emeklisiymiş. yarın kurumu arayıp kurumdan dilekçe ile halletmeyi düşünüyorum. olmazsa ferhat beyin dediği gibi yapacağım. durumu yazarım. ilginize teşekkürler.

Müdavim Üye
    Nereden
    Aydın
    Siz dilekçe ile başvurun(giriş bildirgesinde sehven tüm sigortakollarına kaydettiginiz açıklayın)9 ay hizmet bildirgelerini onaylarken sgdp ile onaylayın sorun olmaz

Yeni Üye

Herkese kolay gelsin ben sürekli bu işin içindeyim ihaleli iş yapıyoruz ve sonunda teminat çözümü söz konusu olduğu için çok titiz çalışıyorum...
    Aynı sorun benim başıma geldi ve aradım ssk'yı dosya memuruyla görüştüm ilk dosya açılışında olan 1 aylık sürem henüz bitmemişti memur bana o emekli personel için yeniden işe giriş ver dedi diğer tüm sigorta kolları için yapmış olduğun işe giriş için iptal dilekçesi yaz biz burdan iptal ederiz dedi. sizde aynı şekilde bir dilekçe yazın sgdp olarak ve tüm sigorta kollarına ait yapmış olduğunuz işe giriş suretlerinide ekine koyup gönderin.. Hiçbir sorun olmuyor... personelin emekli maaşıda kesilmiyor...