Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İŞE GİRİŞTE EMEKLİ DEĞİLDİ

01.09.2009'A SSKDAN DOSYA AÇTIRDIK. 55 KİŞİNİNDE GİRİŞİNİ YAPTIM. BUGÜN BANA İÇLERİNDEN 2 PERSONELİN EMEKLİ PERSONEL OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. BEN BÜTÜN GİRİŞLERİ TÜM SİGORTA KOLLARI ZORUNLU DİYE YAPMIŞTIM. ŞİMDİ BENİM NE YAPMAM GEREKİR?

Müdavim Üye
    Nereden
    Başkent

Bunun için bağlı bulunduğunuz kurum ile görüşüp dilekçe vermeniz gerekiyor.
    Neyleyim Ben SİYAH Deyince BEYAZ Demeyen Sevgiliyi!!!
    Hayatım SİMSİYAH..Hayallerim BEMBEYAZ!!!!

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Dilekçe ile halledemezsiniz

O iki emekli personelin maaşları kesilecektir.

Yapmanız gereken o iki işçinin de çıkışını yapıp, emeklilik işlemlerini yeniden yaptıracaksınız.

Sonra yeniden işe giriş yapacaksınız(SGDP personeli olarak)

BAşka yolu yok.

Bizzat başımıza geldi.....

Saygılarımla,Edited by: ferhatsertel
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Kıdemli Üye

Aynen...

çok teşekkür ederim ferhat bey. ama ben giriş yaptıktan sonra emekli olmadılar. zaten emekliymişler. emekli olduklarını söylememişler. girişte yanlış sekmeyi işaretlemiş oluyorum yani

Müdavim Üye
    Nereden
    Başkent

Malum normal giriş yapıldığı için emekli maaşları kesilecek bunun için bağlı bulunduğunuz ssk bir an önce görüşüp emekli işe girişi olarak düzeltmelerini isteyecek ve emekli kişinin maaşının kesilmemesi için tahsisler veya ihtiyarlıkla da irtibata geçip düzeltme yapılacak, biz ne kadar anlatsak boş bir an önce gidin yaptırın bu işlemleri, saygılar,
    Neyleyim Ben SİYAH Deyince BEYAZ Demeyen Sevgiliyi!!!
    Hayatım SİMSİYAH..Hayallerim BEMBEYAZ!!!!

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı eylülson Nickli Üyeden Alıntı
    çok teşekkür ederim ferhat bey. ama ben giriş yaptıktan sonra emekli olmadılar. zaten emekliymişler. emekli olduklarını söylememişler. girişte yanlış sekmeyi işaretlemiş oluyorum yani
    Yazdığımız gibi olacak
    Çıkışlarını yapacaksınız, onlar da tekrar emeklilik için başvuracak.
    Sonra tekrar SGDP olalarak giriş yapacaksınız.
    Bunda sizin kusurunuz yok. Bize de aynısı olmuştu. Sonradan söylemişlerdi emekli diye. Ama olan olmuştu.

Kolay gelsin.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Ziyaretci
    Henüz adlarına SGDP primi yatırmadınız. Aylığını kesemezler.
    Siz doğrusunu yani SGDP yatırın.
    Bir de Tercih formu düzenleyip, İşe giriş bildirgesinde sehven işaretlendiğini belirten bir yazı yazabilirsiniz.
    Aylığının kesilmesini henüz gerektiren bir durum yok. Adınına tüm sigorta kollarına tabi olarak prim yatırmadınız henüz.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı alisen Nickli Üyeden Alıntı
    Henüz adlarına SGDP primi yatırmadınız. Aylığını kesemezler.
    Siz doğrusunu yani SGDP yatırın.
    Bir de Tercih formu düzenleyip, İşe giriş bildirgesinde sehven işaretlendiğini belirten bir yazı yazabilirsiniz.
    Aylığının kesilmesini henüz gerektiren bir durum yok. Adınına tüm sigorta kollarına tabi olarak prim yatırmadınız henüz.
    Denesin, sonunda yine bizim yazdığımızı yapacak.
    Tecrübeyle sabit arkadaşım. Emekli maaşı tüm sigorta kollarına tabi olarak işe girmesi durumunda kesiliyor, prim yatırılıp yatırılmaması neyi değiştirir.?

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

Ziyaretci
    Henüz Tüm sigorta kollarına tabi olarak primi yatmadı. Tercihin yanlış yapıldığını kendi beyanı ile Tercih formu düzenleyip verir ise aylığın kesilmesini önleyebilir.

Sonuçta beşer şaşarız. Onlar kesmeden düzeltilebilir.
    İşveren de yaptığı hatayı anlamış ve adına SGDP yatırırsa bir sorun kalmaz.

Tecrübeyle sabit'e gelince;
    Ben de yapılan böyle bir yanlışlık sonucu aylığı kesilen birinin düzeltmesini yaptım. Kaldığı yerden aylığını almaya devam etti.

Kaldi ki beyanı veren, bildirgeyi kuruma gönderen işveren. Kişinin kendi beyanı değil. Belki kendi hatasıdır emekli olduğunu söylememiş olabilir ama bunu kuruma işe giriş bildirgesini kendi vermiyor, işveren verdiğine göre, işçini kendi tercihi ile düzeltme yapmak mümkündür diye düşünüyorum.