Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ---BA-BS--

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

Slm herkese kolay gelsin...
    Bu gün bir mükellefin BA*BS'larında cezayı göze alarak düzeltme vermek istedim.Beyannameyi oluşturdum sisteme girdim buraya kadar bi sorun yok.Daha sonra onaylama aşamasına geldiğimde, ÖZEL bölümünden dzt-kss.işaretledim ve yolaladım orda bana bi mesaj geldi."Vergi dairesine kanunı suresi geçmeden kss ile beyanname veremezsiniz"die sonra düzeltme ile tek verdim onayladı.Yeni çıkan kanunla 1 AĞUSTOSTANihtibaren BA-BS düzeltmelerini 10 gün içersinde verebiliyorz burda "1 AĞUSTOSTAN İHTİBAREN" derken 8.ayın BA-BS lerinden bahsetmiyomu?

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Peki beyan etmeye çalıştığınız dönem nedir ?
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    7.ay

Ziyaretci
    Ben verdim dun beyan 4 gün olmustu ağustos ayından itibaren olduğu için galiba 10 günlük geçerli.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Evet aynen öyle ama benim için süprüz oldu ya hiç bu kadar sevinmemiştim.Cezayı göze alıp yollamıştım

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Beyan süreniz ,kanunun yayınlandığı tarihten sonraki tarihe rastladığından bu şekilde beyanının kabül edilmiştir, diğer aylarda umarım değişiklik olayına rastlanmaz, ebyn size bu kadar insaflı davranmayacaktır.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Ziyaretci
    1 Agustos dan itibaren BA BS Formlarında düzeltme beyanın son gününden itibaren 10 içinde düzeltme veriliyor.11.gün itibaren ceza uygulanıyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Evet "smmm asli"geçen aylara düzeltme yapsak bende biliyorum insaflı davranmayacağını burdaki tereddüt ettiğimiz nokta;Kanun 1 Ağustostan İhtibaren diyor 1 Ağustos derken biz 8.ay anlıyorz ama 8.ayın işlemleri 9.ayda yapıldığı için burda bir karışıklık yaşıyorz. Ağustos ayı içerisinde 7.ayın işlemlerini yapıyorz dolayısı ile kanun 7.Ayın BA-BS lerinide kapsıyor.O yüzden cezayi bi durumla karşılaşmadım.