Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: sigortalı girişi

Ziyaretci
    iyi çalışmalar 01/09 tarihinde işyeri açılışı yaptık.henüz bölge çalışma numarası çıkmadı.işçi girişlerimizi 1 ay a kadar bildirebilirmiyiz yoksa 10 gün içinde mi bildirim yapmamız lazım

saygılar

Yeni Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    BÖLGE ÇALIŞMA NUMARASINA GEREK YOK 01/08/2009 DAN İTİBAREN
    İŞÇİ GİRİŞİNİ 1 AY İÇERSİNDE YAPABİLİRSİN AMA AÇILIŞTA KAÇ KİŞİ YAZDIYSAN O KADAR KİŞİ GİRİŞİ YAPABİLİRSİN DAHA SONRAKİ GİRİŞLERİ GÜNLÜK NORMAL GİRİŞ OLARAK YAPABİLİRSİN
    KOLAY GELSİN

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

İŞVERENLERİMİZİN DİKKATİNE

5510 sayılı Kanun ek 1’inci maddesine istinaden Kurumumuza yapılan işyeri, sigortalı
    işe giriş ve sigortalı işten ayrılış bildirimlerinin; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na,
    ilgili Bölge Müdürlüklerine ve İş-Kur’a yapılmış sayılmasına dair “Tek Belge” uygulamasına
    1.8.2009 tarihinde geçilmiştir.
    Uygulamaya geçişle birlikte, Çalışma Bakanlığı Dosya Numarası bulunmayan
    işverenlerin, Çalışma Bölge Müdürlüklerine yoğun olarak müracaat ettikleri tespit edilmiştir.
    Kurumumuzda tescilli işyerlerinin dosya numaraları ile Çalışma Bölge
    Müdürlüklerindeki dosya numaralarının eşleştirilmesi amacıyla e-bildirge programında
    istenilen, “Çalışma Bakanlığı Dosya Numarası” bilgisinin sisteme girilmesi zorunluluğu
    bulunmamaktadır. Çalışma Bakanlığı Dosya Numaralarının sisteme girilmemesi
    durumunda da aylık prim ve hizmet belgeleri Kurumumuza gönderilebilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Ziyaretci
    Bir ay içinde bildirebilirsin ya da posta ile yollayabilirsin.Artık dosya numaralırını sistemden bulabilecekmişiz.Bu gün kurumu aradım 15 gün içinde duyuru yapılacakmış bu şekillde bölge numaralarını bulabileceğiz.

Ziyaretci

Peki 17/08/2009 tarihinde işe giren işçi ağustos ayında kaç gün görünür?Yada şöyle sorayım o tarihte giren işçinin çıkışını yapıyorum bugün itibari ile, 15 günlük çalışmayı kabul etmiyor.Sizce sebep?

Müdavim Üye
    Nereden
    Kocaeli

Alıntı gülsoylu Nickli Üyeden Alıntı
    Bir ay içinde bildirebilirsin ya da posta ile yollayabilirsin.Artık dosya numaralırını sistemden bulabilecekmişiz.Bu gün kurumu aradım 15 gün içinde duyuru yapılacakmış bu şekillde bölge numaralarını bulabileceğiz.
    bu demek oluyor ki,işyeri bildirimi için kuruma gittiğimizde kendileri bize vermek yerine biz bir zahmet kendimiz için uygununun bulup seçim yapıcaz öyle mi.yani yine bizim üstümüze atıldı,şaşmadım.

ha bir de iş kur numarasını da vericekti bunlar sanırım..
    Edited by: Cennet Kılınç

Ziyaretci
    Ağustos ayını gününü yazarken bildirgede yan tarafta ay içinde giriş olduğu için link'e işe giriş tarihini yaz 17/08/2009 yan tarafa yazmalısın.böyle dene.

Kıdemli Üye
    Alıntı Şengül Ulutürk Nickli Üyeden Alıntı

Peki 17/08/2009 tarihinde işe giren işçi ağustos ayında kaç gün görünür?Yada şöyle sorayım o tarihte giren işçinin çıkışını yapıyorum bugün itibari ile, 15 günlük çalışmayı kabul etmiyor.Sizce sebep?
    az önce bende aynı tarihle 17.08.2009 giriş 31.08.2009 15 gün 346,50 yaptım kabul etti.
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana

Kıdemli Üye

Demekki mükelleflere bölge çalışma müdürlüğü neden numara göndermediği şimdi daha iyi anlaşılıyor...Sen seç numaranı sen sorumluluğu al sonra topu kuruma atma
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana

Ziyaretci
    Alıntı hamitmirik Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı Şengül Ulutürk Nickli Üyeden Alıntı

az önce bende aynı tarihle 17.08.2009 giriş 31.08.2009 15 gün 346,50 yaptım kabul etti.

Aynısını defalarca yaptım, sürekli bana gün sayınız yanlış diyor.