Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Raporlu İşçi Hk. Acill?

Hybrid View

Ziyaretci
    Herkese merhaba, 8.aya ait Aylık Hizmet Prim Bildirgesini göndermiştim ancak şuan işçi 10.08.2009 - 08.09.2009 tarihleri arası rapor getirdi. Bu konuda yapmam gereken nedir? İptal bildirgesimi vereyim yoksa ssk günü 30 günmü olsun? İşçinin çalıştığı 10 ve üzeri işçi çalıştıran bir yer maaşlar bankaya yatırılıyor. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Ziyaretci
    Arkadaşlar cevap verecek kimse yokmu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Bildirgeyi iptal edin ve yeniden ek olarak düzeltilmiş şekilde bildirge verin.Cari dönem olduğu için sadece 12,50 D.V. fazladan ödeme yaparsınız.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Nereden
    Personel Sorum.
    Ümit Yüksele katılıyorum. Dönem cari dönem olduğu için ceza yemezsiniz. En güzeli dilekçe ekinde iptal ve ek vermek.
    :)

Ziyaretci
    İptal ve Ek derken ilk verdiğim bildirgedeki işçilerin tamamı mı iptal olacak yoksa sadece raporlu olan işçi için mi işlem yapacağım? İlk defa böyle bir durumla karşılaşıyorum yanlış birşey yapmamak adına soruyorum. Teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Bir küçük hatırlatma , cari dönem olduğundan iptal ve eki internetten yapabilirsiniz.Dilekçeye gerek yoktur.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Yeni Üye
    Nereden
    Personel Sorum.
    Sadece raporlu olan işçi için ek ve iptal vermeniz gerekiyor.
    Ayrıca dilekçe konusunda kusura bakmayın, daha önce bende ek ve iptal bildirge vermiştim ordan aklımda kalmış dilekçe verilmesi gerektiği. Ancak benimki cari dönem değildi. Siz internetten yapabilirsiniz.
    :)

Üye
    Nereden
    SMMM STAJYERİ
    bildirgeyi iptal etmekteki amaç raporlu işçinin gününü girmememkse, raporlu işçinin SGK günü kesilmeden yani rapordan dolayı eksik gün bildirmeden hizmetini 30 gün üzerinden APHB verilebilir diye biliyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    evet işçinin sgk sını kesmeden beyan edebilirsiniz. İşçi de gider, rapor parası için başvurur
    SMMM

Kıdemli Üye
    Nereden
    Antalya
    Alıntı Genç Muhasebeci Nickli Üyeden Alıntı
    evet işçinin sgk sını kesmeden beyan edebilirsiniz. İşçi de gider, rapor parası için başvurur
    Edited by: berk07