Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEVKİFATLI FATURA

Kıdemli Üye

Herkese iyi calışmalar

Arkadaşlar sormak istediğm soru, Et ve şarkuteri firmasından bizim firmaya dana kuşbaşı adı altında fatura kesilmiş..Kesilen faturada
    tutar : 1.000
    KDV % 8:80
    Tevkifat%4: 40
    Genel Top: 1.040 liralık fatura bilgileri Benim sormak istediğim tevkifatlı tutarı işleyip kdv beyannamesinde 40 liralık indirimigöstereceğim.Peki benim başka bir işlem yapmama gerek varmı.Mesela 2 nolu kdv vermek gibi.Cevaplarınız için teşekkürler

Ziyaretci
    Bende böyle bir beyan verdim.Kdv normal kdv değerınden girdim.kdv2 ise matrahı yazıp tevkifat uygulanan tutarı yazdım.o tutar kadar ödeme artı kdv ödemesi cıkıyor.başka bi sey yok.

Kıdemli Üye
    Sayın gülsoylu
    Kdv normal kdv değerınden girdim derken 1000 liranın kdv si 80 lira indirilecek kdv 80 liramı yoksa 40 liramı kdv beyanında gösterdin

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    Alıntı ramazanaslan Nickli Üyeden Alıntı

Herkese iyi calışmalar

Arkadaşlar sormak istediğm soru, Et ve şarkuteri firmasından bizim firmaya dana kuşbaşı adı altında fatura kesilmiş..Kesilen faturada
    tutar : 1.000
    KDV % 8:80
    Tevkifat%4: 40
    Genel Top: 1.040 liralık fatura bilgileri Benim sormak istediğim tevkifatlı tutarı işleyip kdv beyannamesinde 40 liralık indirimigöstereceğim.Peki benim başka bir işlem yapmama gerek varmı.Mesela 2 nolu kdv vermek gibi.Cevaplarınız için teşekkürler
    siz 1 numaralı kdv beyannamesinde 80 tl indirim yapacaksınız.2 nolu beyanname ile 40 tl yi ödeyeceksiniz
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Kıdemli Üye

Teşekkürler arkadaşlar

Ziyaretci
    kdv2 de matrah 1000 tevkıfat oranı 40 göstereceksinizz.kdv1 de zaten toplam gırıp 80lirası düşülüyor.anladığınız doğru.