Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İNŞAAT SSK DOSYASI

Müdavim Üye
    Nereden
    Sivas
    ARAKADAŞLAR İNŞAATIN AÇILIŞINI 1 KATLI BİNA DİYE BAŞLATTIM ŞUAN O BİR KATIN ÜSÜNE 2 KAT DAHA ÇIKIYOR BUNU SİGORTAYA BİLGİ VERMEK İÇİN NASIL BİR DİLEKÇE YAZARIM.DAHA SONRA SORUN ÇIKMASIN SON ALINAN RUHSAT FOTOKOBİSİ GÖNDERİYORUM FAKAT DİLEKÇEYE NE YAZAYIM.
    spain

Ziyaretci
    inşatı bildirirken yapı ruhsatı eklemiş olmanız lazım eğer sonradan 2. kat için ruhsat alındıysa aynı işyeri numarasına ilave kat diye dilekçe ile bildireceksiniz.

Ziyaretci
    Ama bina ruhsatı değişiyor.Yani ilave kat ruhsatı yoksa bu durumda yeni katlariçi dosya acmak gerekecek.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı gülsoylu Nickli Üyeden Alıntı
    Ama bina ruhsatı değişiyor.Yani ilave kat ruhsatı yoksa bu durumda yeni katlariçi dosya acmak gerekecek.
    Gerek yok arkadaşım SGK ya şu adresde bulunan inşaatımıza ait şu sayılı ruhsat şu tarhte yenilenmiştir.Ekindede yeni ruhsat sunulmuştur diye yaz gönder.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    İnşaat ssk'sı konusu açılmışken şu soruyu sorma gereği doğdu bir müşterim için...İnşaata ara verdi şu an ve bu durumu sgk'ya da bildirdik.Yapı denetim firmasıyla sözleşmemizi de feshettik.7.ayda tekrar işçi çalıştırmaya başladık ve halen de çalışmaktalar.Yapı denetim firması ile sözlşememizin feshedilmiş olmasının ssk işçi çalıştırılmasının/çalıştırlamamasınınbir ilişkisi varmıdır?

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    Alıntı AL4 Nickli Üyeden Alıntı
    İnşaat ssk'sı konusu açılmışken şu soruyu sorma gereği doğdu bir müşterim için...İnşaata ara verdi şu an ve bu durumu sgk'ya da bildirdik.Yapı denetim firmasıyla sözleşmemizi de feshettik.7.ayda tekrar işçi çalıştırmaya başladık ve halen de çalışmaktalar.Yapı denetim firması ile sözlşememizin feshedilmiş olmasının ssk işçi çalıştırılmasının/çalıştırlamamasının*bir ilişkisi varmıdır?
    SGK AÇISINDAN SORUN OLMAZ. FAKAT BELEDİYEDEN SGK YA CEVAP YAZISI ALIRKEN SORUN YAŞARSINIZ.
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Anladığım kadarıyla şunu mu demek istiyorsunuz kenan bey...ssk'lı çalıştırdığın süre zarfında yapı denetim firması ile sözlememiz olması gerekliliği var.Biraz daha açarsanız memnun olacağım.

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    SGK İNŞAAT DOSYASINI AÇARKEN YAPI DENETİM SORMAZ. İŞÇİ ÇALIŞTIRABİLİRSİNİZ. FAKAT İŞ BİTİMİNDE SGK BELEDİYEDEN YAZI İSTER İŞTE O ZAMAN BELEDİYE YAPI DENETİM FİRMASI OLUP OLMADIĞINA BAKAR VE YAPI DENETİM FİRMASININ OLURUNU ALDIKTAN SONRA SGK YA CEVAP YAZISI VERİR.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Yanıtlarınız için teşekkür ederim Kenan Bey...İnşaat sahibi başka bir yapı denetim firması ile anlaşacağını ifade etmekte.Bundan dolayı da bir sorun çıkmayacaktır diye umuyorum.Yanıtlarınız için tekrar teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim Kenan Bey.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Yapı denetim temelde beton dükümünde belirli aralarla rapor düzenleyip belediyeye veriyor
    ilişiksiz yazısı alırken ssk bu raporlara bakıyor raporlardaki iişçilik hızı ile dosyanızdaki bildirimler birbirine uygun olmalı mesela inşaat başladı ama ssk dosyasını geç açtınız yer teslimi işe başlama tesviye betonu dökümü numune alma betoncunun faturası düzenlenmiş ama sizdde tescil yok sınıfta kaldınız geç bildirimdem en az 3500 tl kadar idari para cezası oluyor.İnşaat faaliyeti olduğu sürece yapı denetim olacak ve haberleşeceksiniz rapor yaptımı ne yazdı gibi inşaat dosyalarından artık korkuyorum sayın mal sahipleri her şeye para buluyor işçi sigortasına geldimi tıss.