Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: varlık barışından yararlandırlmadık.

Üye
    BİLGİSİ OLAN YOKMUU

Üye
    acil

Üye
    varmı

Müdavim Üye
    sayın azgdemir

yurtiçi varlıklarla ilgili beyan da mı bulundunuz
    cevap evetse
    önce parayı 5811 açıklamasıyla bankaya yatırıp
    sonra beyanname verip
    vergisini ödemeliydiniz

sonra da sermayeye ilave edilecekti
    bankadan para akışı yok ne demek ben anlamadım açıkçası o nedenle böyle yazdım

yani bankaya para yatırılmadıysa malesef yararlanamazsınız

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    331 ortaklara borçlar hesabı kullanılarak yapanlar da vardı. ama bu konu biraz karışık sanıyorum kabul edilmiyor.
    Sıkılmış Yumruklarla El Sıkışamazsınız. Gandhi

Ziyaretci
    sizin verdiiniz beyannamede parayı bankadamı gösterdiniz o nedenle kabul etmemişlerdir.
    bence altın vs.beyan etseydiniz.

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın azgdemir bu 5811 sayılı yasa inanın o kadar garip şeylerle donatılmışki ve bundan dolayı sorunuzu iyi anlamadan nasıl cevap verileceği noktası zordur ve onun için sorunuzu açınki konu anlaşılsın vede cevap olsun,şimdi eğer beyan varsa ve banka ve aracı kurumlara taşınmazlar haricindeki değerler için para yattı ise,ama ödenmesi gereken vergi süresinde ödenmedi veya hiç ödenmedi ise burda inanın artık yapacağınız hiç bir şey yok ve bu VUK.116 ile 126 arasına girmez ve girmediği için vergi hatası var diyerek düzeltme veya gerekirse mahkemeye gitme durumuda olmaz,ama eğer beyan var ve banka ve aracı kurumlara bir değer girişide yoksa ve gene bu kapsamda vergide ödenmedi ise işte bu kapsamda VUK.116 ile 126.maddeleri arasına göre vergi hatası yaklaşımı kapsamında mükelelf olarak düzeltme isteme hakkınız var ama tabi burdada eğer bu kapsamda ise burdada çok esaslı bir dilekçe yazarak hatanın giderilmesini istemek ve tahakkuk eden verginin düşmesini sağlamak lazım,şimdi bazı şeyler ve hassas meseleler kanunda yok ama gene tebliğdede yok ama tebliğde maliyenin yetkisi olmadığı halde bu verginin 6183 kapsamında işlem göreceğini ve takibinin olacağını yazıyor ama burdada bununla hangi durumun olduğuda belli değil ,yani benim yukarda iki tane anlattığım durumların hangisine girdiğinde 6183 kapsamında takip olacağı noktası,ama benim kanaatim birinci dediğim varsa ortada bu tebliğin bu kısmı geçerli ve esaslıda bir neden olur ve diğer ikinci söylediğim örnekse o zaman olmaz,şimdi konunun aslı ne ise yazın ve soruna çözüm bulmaya çalışalım,çünkü bu konu ehemmiyetli ve önemli bir konu ve herkesi ilgilendirende bir durum olabilir bu ve benzeri bu kanunla ilgili olaylar,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''