Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: varlık barışından yararlandırlmadık.

Hybrid View

Üye

ARKADAŞLAR MERHABA
    5811 SAYILI YASA GEREĞİNCE VARLIK BARIŞINDAN 02.03.2009 TARİHİNDE BEYAN VERMEK SURETİYLE VARLIK BARIŞI KANUNUNDAN YARARLANDIK.2 AY SONRA VERGİ DENETMENLİĞİ TARAFINDAN İNCELEMEYE TABİ TUTULDUK.VARLIK BARIŞINDAN YARARLANDIĞIMIZ İÇİN RAHATTIK ANCAK VERGİ DENETMENİ BANKA VE ARACI KURUMLARDAN PARA AKIŞI OLMADIĞI İÇİN YARARLANAMAYACAĞIMIZI SÖYLEDİ TÜM ARARŞTIRMALARA RAĞMEN KANUNDA BÖYTLE BİR İBARE OLMADIĞI İÇİN BUNU YAPMADIK BURDA YAPMAMIZ GEREKLİ ŞEY HAKKINDA BİLGİSİ OLAN VARMI
    NE YAPMAMIZ LAZIM
    VARLIK BARIŞINDAN YARARLANMADIĞIMIZ İÇİN BEYANIN İPTALİ OLMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUZ.
    BU KONUDA ACİL YARDIM LÜTFEN..
    SAYGILARIMLA,

Kıdemli Üye
    varlık barışına konu olmasını istediğiniz matrah kadar, bankaya ' x sayılı kanuna göre yatırılmıştır' ibaresiyle alınmış makbuz karşılığında para yatırmanız gerekiyordu.
    size önerim önce 5811 hattına bu durumla alakalı yardım talebinde bulunmanız , ve eğer olumsuz bi cevap alınırsa son şans olarak denetmene ısrarla rica etmeniz.
    iyi çalışmalar

Üye

SN İSMAİL DEMİR
    İNCELEME SONUÇLANDI BAŞVURUMUZ KABUL EDİLMEDİ.
    BENİM SORUNUM 5811 SAYILI YASADAN HEM YARARLANDIRILMADIM HEMDE ÖDEMEK ZORUNDA BIRAKILIYORUM.
    5811 BEYANIN İPTAL EDİLESİ HAKKINDA BİLGİNİZ VARMI.

Üye
    SN İSMAİL DEMİR İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM

Üye
    acil

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    yanlışlıkla olsa gerek adım geçmiş
    bu kanundan yararlanabilmek için elbette kanunun en önemli isteği olan paranın ödenmesi şartı var. Siz onu ihlal etmişsiniz. Dolayısıyla bu kanundan ve ilgili maddesinden yararlanma hakkınız yok.
    Bu saatten sonra yapılacak olan ödeme konusunda ısrarınız hata olabilir.

Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Üye

sayın ali demir diyecektim.
    ama olsun başka bir üstadımız cevap vermiş.
    ama yinede haksızlık değilmi hem yasadan yararlandırmıyorsun
    hemde ödemeye zorluyorsun.

Üye

sayın ali demir diyecektim.
    ama olsun başka bir üstadımız cevap vermiş.ona da teşekkür ederim ilgisi için.
    ama yinede haksızlık değilmi hem yasadan yararlandırmıyorsun
    hemde ödemeye zorluyorsun.

Müdavim Üye
    Nereden
    S.M.M.M.
    5811 sayılı kanun gereği beyanname vermiş olabilirsiniz ama para yatırma şartınıda yerine getirmeniz gerekir idi. Ortaya çıkan vergi 6183 sayılı kanuna bağlandı. Dolayısıyla gecikme zammı ile birlikte ödemeniz gerekecek.

Kıdemli Üye
    soruyla filan ilgisi yok ama yazma gereği duydum.Dün öğleden sonra telefonlabüroyu ben denetmenxxxx şahıs dedi veyyy firmanızın bende incelemesi var varlık barışından bu firma yararlandımı diye sordu bizde yararlanmadı dedik gittik görüştük...sonuç olarak şüphelendiğiniz firmanız varsa eğer bu kanundan yararlandırmanızı kendi kanaatimce tavsiye ederim...Bizzat yaşadığım konuydu laf kalabalığı yaptım belki hoş görün...Herkese hayırlı çalışmalar.Saygılar
    Bilgi,sınırı olmayan bir denizdir.Bilgi dileyense denizlere dalan bir dalgıçtır...Hz Mevlana