Sayfa 2 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eksin gün sebebi

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    SGK YI AZ ÖDEMEK İÇİN YAPILMIŞ. BAŞTA DA YAZDIĞIM GİBİ.
    ÖYLE İSTİYOR BİZDE MECBUREN YAPIYORUZ.
    PUANTAJI NASIL DOLDURAYIM GELMEDİ DİYEMİ HASTA DİYEMİ NASIL DOLDURAYIM MANTIKLI OLMAK KAYDIYLA. ZATEN AY SONUNDA DA ÇIKIŞ VERİLDİ. ONA GÖRE NASIL DOLDURAYIM(BİÇİMSEL OLARAK SORMUYORUM)
    Mali Müşavir

Ziyaretci

Sizin yaptığınız bence yanlış olabilir.Ben noterden onaylı sözleşme olmadan eksik gun yapmıyorum.bir işçi 30günden az çalıştırmak sebep gerektirir.ben olsaydım eskı muhasebeyı arardım.ücretsiz izin olabılır mantıken o geldı aklıma başka bı sey ceza getırebılır.dikkatli olun ssk cezaları çok ağır.

Yeni Üye

buna benzer bir mükellef bende de var. önceki muhasebeci bildirgede eksik gün nedeni olarak puantaj kayıtları yazdığı için ben de bildirgede 07 puantaj kayıtları gösterip, her ay eksik gün bildirim formunun ekinde puantaj cetveli düzenliyorum.eksik olan günleri de ücretsiz izin olarak gösterip, çalışanlara ve şirket müdürüne imzalatıp kaşelettiriyorum. başka bir çözüm yolu bulamadım. henüz bir sıkıntı olmadı.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    peki ücretsiz izini kendi yeri varken puantaj diye yazmak doğru mu sizce.
    Mali Müşavir

Yeni Üye
    haklısınız, bunu ben de düşündüm, çözüm bulmaya çalışırken,fakat işçi, işyerinde bazı günler çalışıyor bazı günler çalışmıyor. ay içindebirkaç taneücretsiz izin formu düzenlemek yerine puantaj kayıtları cetveli düzenlemek daha mantıklı geldi bana. ve bu sebeple de bildirgede eksik gün nedenini puantaj kayıtları yazıyorum.ayrıca önceki muhasebecinin de bildirgede puantaj kayıtları göstermesiiçinben de sistemi değiştirmedim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    PEKİ PUANTAJLA BERABER ÜCRETSİZ İZİN FORMUNU VERMİYORMUSUN.
    Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

HALA NET BİR CEVAP ALAMADIM ÜSTADLAR....
    Mali Müşavir

Ziyaretci

Sözleşme varsa eksik gün bildirimi ve ekine de puantaj kayıtlarını ekleyerek imzalı şekilde veriyorsun.Puantajıda doldururken günleri ve imzalara dikkat ediyorsun.Öneml olan bu durumda kısmı istihdam olmuyor yalnız, puantaj kayıtlarını işaretleyeceksiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    zaten öyle yaptım kod 07 yazıyor. sözleşmesi filan da yok.formalite için yapılıyor o yüzden soruyorum zaten. puantajın kayıtlarını nasıl doldurayım hastamı devamsız mı ücretsiz izin mi sadece puantaj kaydını ekliyeceğim şekilde ve mantıklı olucak şekilde 20 gün eksik nasıl doldurabilirim öğrenmek istediğim tam olarak bu.
    Mali Müşavir

Ziyaretci
    Sayın zirve;
    Aynı işlemi ben yapıyorum ve eksik gün bildirimine puantaj kayıdını ekleyerek veriyorum.Puantajı nasıl doldurduğuma gelince de zaten 1-30 gün arası çalışma aralığı ve bunların altında da işaretleme bölümleri var.HAngi günler çalıştı gösterilecekse işaretliyorum geri kalanıda boş bırakıyorum.Bildirgeyi keserken de puantaj kayıtları diyoruz.