Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 18 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ASKERLİK BORÇLANMASI

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı smmm asli Nickli Üyeden Alıntı
    Hakan bey bu sizin yaptığınız bu tür bir işlemde bozulan karar örneğidir değerlendirme size kalmıştır, bence çok mantıksız , Türk vatandaşlığını kabul eden birinin geçmişe dönük haklardan mahrum edilmemesi gerekir diye düsünüyorum...
    Bencede, ama eşit haklardan.

Ziyaretci
    Bulgaristan'dan zorunlu göçe tabi tutulmuş olan vatandaşlarımıza isim verilmeden tarif edilerek sadece onlar için son çıkan yasa var. Onlar borçlanabilirler.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Alıntı Hakan Temurer Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı smmm asli Nickli Üyeden Alıntı
    Hakan bey bu sizin yaptığınız bu tür bir işlemde bozulan karar örneğidir değerlendirme size kalmıştır, bence çok mantıksız , Türk vatandaşlığını kabul eden birinin geçmişe dönük haklardan mahrum edilmemesi gerekir diye düsünüyorum...
    Bencede, ama eşit haklardan.

Hakan Bey hiç kimse sırf Türkiyede askerlik borçlanması hakkı mevcut diye Türk vatandaşlığına geçmiyor bence tüm haklar eşit olmalı düşüncesindeyim.Geçmişe dönükte uygulanmalıdır tabiki bu benim şahsi fikrimdir. İyi çalışmalar....
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Hakların eşit olması gerektiği konusunda anlaştık sanırım Aslı Hanım, ilginize teşekkür ederim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    SONUÇ OLARAK VATANDAŞLIĞA GEÇEN BİR ŞAHSIN YURT DIŞINDA YAPMIŞ OLDUĞU ASKERLİĞİ BORÇLANMA İMKANI YOK GİBİ

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Mehmet Bey, iyi okuyun, size ilk cevabımda borçlanabileceğini belirttim.

Konu daha sonra herzaman olduğu gibi mecrasından saptı, farklı konular araya girdi. Daha sonra ki cevaplar Sn: Zirve'nin sorusuna ait yapılan yorumlardır. Siz hemen gidin borçlanmanızı yapın.

Ziyaretci
    Alıntı mehmet33 Nickli Üyeden Alıntı
    SONUÇ OLARAK VATANDAŞLIĞA GEÇEN BİR ŞAHSIN YURT DIŞINDA YAPMIŞ OLDUĞU ASKERLİĞİ BORÇLANMA İMKANI YOK GİBİ
    Yukarıda bahsedilen Yurtdışı çalışmaları ile ilgili, vatandaş değil iken yapılan çalışmaların borçlanılamayacağı hakkında.
    (Zorunlu göçe tabi tutulan bulgaristan vatandaşları hariç)

Ama diğer türksoylu kişiler yurdışında o ülkenin vatandaşi iken yaptıkları askerlikler, daha sonra t.c vatandaşlığından sonra burada borçlanabilirsiniz. Orda bir sakınca yok.

Müdavim Üye
    Nereden
    Mersin
    HER İKİNİZE DE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.