Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bilirkişi Ücreti Hk..

Müdavim Üye
    Nereden
    Zonguldak
    Selamlar...

Adliyede bir davada bilirkişi olarak rapor verdim...ve Ücretimi % 15 GV Kesintisi yapılarak Yazı İşleri müdürlüğünden aldım..Aldığıma dair bir belge imzaladım...

Soru.....

1)KDV durumu nedir?
    2)Makbuz kesecekmiyim ? Deftere gelir olarak aktaracakmıyım ? NAsıl muhasebeleşticeğim..?

Saygılarımla...

Müdavim Üye
    Nereden
    SMMM
    diğer sitede soruna cevap verilmiş.

Ziyaretci
    bilirkişi dosyası nasıl geliyor üstadım

Müdavim Üye
    Nereden
    Zonguldak
    carselog ..çok yardımcı oldun...sağolasın...

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    hayır makbuz kesmeyeceksin. S.meslek faaliyetin değil özel uzmanlık alanı kdv den muaf gv tevkifatı yapılıp kalan ödenir. gelirinde beyan etmeyeceksin.
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Alıntı mizan muhasebe Nickli Üyeden Alıntı

Adalet komisyonu listelerinde yer alman gerekiyor. İzmir' de SMMM ODAMIZ bilirkişilik semineri düzenler, seminere katılanlara sertifika verir ve adalet komisyonuna liste şeklinde bildirir. Sonra mahkemeden çağırılır yemin edersin, hakim ve savcı tanıdığın varsa dosya alırsın yoksa havanı alırsın nedenmi? iZMİR DE bizim alan da 100 kişi var ama bu dosyalar 10 kişi arasında dönüyor yani ahbap çavuş ilişkisi...
    Düşmanlarımıza tek bir borcumuz var: onlara karşı adil olmak\'\' Bilge Kral - Aliya İzzetbegoviç

Müdavim Üye
    Nereden
    Zonguldak
    Sayın Yasin AVCI ;

Teşekkür ederim...

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı Yasin AVCI Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı mizan muhasebe Nickli Üyeden Alıntı
    <div></div>
    <div></div>
    <div></div>
    <div></div>
    <div>*</div>
    <div>*</div>
    <div>Adalet komisyonu listelerinde yer alman gerekiyor. İzmir' de SMMM ODAMIZ bilirkişilik semineri *düzenler, seminere katılanlara sertifika verir ve adalet komisyonuna liste şeklinde bildirir. Sonra mahkemeden çağırılır yemin edersin, hakim ve savcı tanıdığın varsa dosya alırsın yoksa havanı alırsın nedenmi? iZMİR DE bizim alan da 100 kişi var ama bu dosyalar 10 kişi arasında dönüyor yani ahbap çavuş ilişkisi...</div>
    [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img] [img]smileys/smiley32.gif[/img]
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***