Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ÖZEL BİNA İNŞAATI GEÇ YAPILAN TEMEL ÜSTÜ VİZE

Üye
    Nereden
    İzmir

temel üstü vizesi geç yaptırılmış olan özel bbina inşaatında ilişiksiz almak için ne tür bir yol izlenmelidir.
    26.03.2007 ssk dosya açılışı
    21.05.2007 ssk dosya kapanışı
    12.06.2007 ilişiksizlik talep dilekçesi veriliş tarihi (bu zamana kadar alınmamış)
    20.01.2009 temel üstü vize tarihi

Üye
    Nereden
    İzmir
    şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

Müdavim Üye bybaspinar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Bana Her Yer Türkiye

[img]smileys/smiley13.gif[/img][img]smileys/smiley5.gif[/img]
    [img]smileys/smiley6.gif[/img] vallahi ne desek yalan ... inşaata başlamadan bitirmişsiniz bitti demişsiniz temeli yeni atmışsınız.
    Edited by: bybaspinar
    Davalı ben davacı ben... Yorgunum bu celselerdennn...!

Üye
    Nereden
    İzmir
    bu kadar mı ümitsiz

Üye
    Nereden
    İzmir
    ssk ya bildirilen işçilik fazla fazla yetiyor aslında ama ruhsatta temel üstü vize tarihinde sorun var.

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    bu bina sahibi belediyede çok torpilli olmalı ruhsatsız inşaat yapmış keşke temel üstü hiç almasa idi bizde uygulanmıyor memur soruyor yazı istiyor kapanıyor.Her ne kadar ssk yi ilgilendirmesede evraklar birbirini tamamlaması lazım 2 aydan kısa sürmüş memuru nasıl ikna edersiniz betonerme inşaat tek kat bile olsa beton kuruması gibi tehirlerle 3 3,5 göstermek lazım.Biraz iletişimsizlik olmuş bu tip dosyalarda erken gidersek önce memuruma uğrayıp sınıfı geçerse evrakları kayda veririz geçmiyecek gibi isesağolsun bizim arkadaşlar
    çevirir sen gelmedin ben görmedim yaparız bir süre sonra tekrar gideriz karar dosya memurunun normalde buna kayıt tetkiki vermesi lazım çevreden soruşturacak bu inşaat hangi sürelerde çalıştı diye veya masrafına katlanıp2007 de bitti dedik ama çatıyı yapmamıştık 2009 da eksik bıraktıklarımızı tamamladık deyip işçilik bildirimi olabilir tabii fiat değişir cezalı olmaktansa 2008 fiatlarına tamamlamak daha ucuz olur.Kararı dosyayı tutan meslek mensubu ile işveren memuru verecek dosyanın sorumlusu o hariçten ne söylesek zor.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı omerkamas Nickli Üyeden Alıntı

temel üstü vizesi geç yaptırılmış olan özel bbina inşaatında ilişiksiz almak için ne tür bir yol izlenmelidir.
    <div>26.03.2007 ssk dosya açılışı</div>
    <div>21.05.2007 ssk dosya kapanışı </div>
    <div>12.06.2007 ilişiksizlik talep dilekçesi veriliş tarihi (bu zamana kadar alınmamış)</div>
    <div>20.01.2009 temel üstü vize tarihi</div>

Omer bey , 2007 de sgk ya inşaatın bittiğine dair dilekçe verildiğinde belediyeye yazı yazmış olması ve belediyeninde cevap vermiş olması gerekir.Bu kadar sürümcemede kalmaz diye düşünüyorum.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    Balıkesir-Gönen
    Yani belediye 12.06.2007 de bitti yazısı vermişse bizde bir telli dosyaya suretini koyup cevabınını dönüşünü bekliyor.Belediyeden yazı almadanda işçilik bitti ise vatandaşın beyanıdır normalse kurum kabul ediyor ama ilişiksiz yazısı vermiyor çünkü cevap isteyen resmi kurum yok belediye yazıyı günlük veriyor yani bugün bu inşaat 2007 bitmiştir diye yazı vermez o gün aldı iseniz elinizde ise sadece geç kalmış olursunuz.Belediye bitti yazısı verdiği inşaata temel vizesi yaparsa çelişkiye düşer Yapı denetime tabi yerlerde zaten işler günlük yapılıyor vizeyi yapı denetim veriyor. 1982 lerde temel tezkeresi veren belediye daha sonraki yıllarda bizim belediye yeterli eleman yok takip edemiyoruz diye normal ruhsatı kesip veriyordu başka ilçelerde temel tezkeresi uygulaması devam etmiştir.Bu dosyayı dosya memuru ile değerlendirmek lazım.