Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 28 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 28 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 17880 tl lik öucz.sı

Üye
    Nereden
    ADANA
    SAYIN CENK BATU KARDEŞİM VALLA SEN E BEYAN ÇAĞRI MERKEZİNİ ARIYARAK İYİ AKLI ETMİŞSİN.AMA ŞU YÜKLÜ ÖZEL USLSÜZLÜK CEZASINI TEBLİĞ EDİLEN ARKADAŞA ÜZÜLDÜM KEŞKE ONUNDA AKLINA ÖYLE BİRŞEY GELSEYDİ DE UYGULASAYDI.
    ERDAL (ADANA)

Müdavim Üye
    hem devletin en önemli kaynağı olan parayı topla..git veznesine yatır.

hemde cezalara boğul...ekmeğinden ol.tamamen faşist bir uygulama

Üye

ARKADAŞ ;BU DURUM BİR ÇOĞUMUZUN BAŞINA GELMİŞ OLDUĞUNU BİL . O KADAR BÜYÜK ÖDEMESEKTE YILDA BİR İKİ HATA OLUYOR AMA BU OLAY BU YÖNETİM İLE İLGİLİ SÖYLENECEK SÖZ VAR AMA BÜYÜKLÜĞÜM ONLARIN SEVİYESİNE İNMEK İSTEMEM ALLAH BİR GÜN BUNLARIN SOYUNU CEHENNEMDE YAKAR İNŞALLAH
    derbeder oldum derbeder

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    Bu meslek bazen çok çekilmez bir hal alabiliyor.İnşaallah oda yöneticleri bu forumdaki yazıları okuyordur.Yani bu çözülmeyecek bişey değil ama neden çözmüyorlar anlamış değilim.Yani cezalarla nereye varacaklarını zannediyorlarki bunlar.Millet zaten kan ağlıyor bunlar hala milletin üstüne gidiyorlar yaa.Hakkımızda hayırlısı neyse o olur inşaallah.Rabbim bizi bu cezalardan kurtarsın.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Hepimizin başına gelebilecek bir olay, arkadaşım geçmiş olsun.
    Daha da üzücü olanı ben dahil hiçbirimizin elinden hiçbirşey gelemiyor olması.
    Manisa odası ile görüştünmü, Manisa defterdarına gidip olayı anlatmaya çalıştınmı.
    Sevgili büyükler, üstadlar elinden gelen birşey olan varsa arkadaşımıza lütfen yardım edelim.
    Türmob temsilcilerine iletelim, ne bileyim birşeyler yapalım. Tek bir harf, tek bir rakam insanların hayatlarını karartmamalı.

Yeni Üye
    Arkadaşlarımızın bazıları oda ve e ankarayla görşüp görüşmediğimi sormuşlar.

Manisa vergi dairesi zaten daha cezaları kesmeden onlara hata yapıldığı hususunda gereken bilgi bizim tarafımızca verildi. Gereken yazışmalar yapıldıkdan sonra vergi dairesi farkedip cezaları kesmeye başladı. Bizim uyarımızdan önce mükelleflere giden her hangi bir ceza ihbarnamesi de söz konusu değildi.

Bu cezalar kesilmeden önce Ankara ile yapılan telefon görüşmelerinde Ankaranın ifadesi şuanki durumda elektronik ortamda kesilen bir ceza olmadığı için bunu bağlı olduğunuz vergi dairesi ile çözmemiz gerekdiği söylenildi.Fakat bağlı bulunduğumuz vergi dairesinin bu konu ile ilgili tutumu zaten ortada sonuç 17880 tl........

Manisa odasına gelince taaa başkana kadar taşımış olduğum bu konuda yardımcı oldukları tek konu siz gerekeni yapın sonucuda bize bildirin oldu...

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı savyal Nickli Üyeden Alıntı
    Bu meslek bazen çok çekilmez bir hal alabiliyor.İnşaallah oda yöneticleri bu forumdaki yazıları okuyordur.Yani bu çözülmeyecek bişey değil ama neden çözmüyorlar anlamış değilim.Yani cezalarla nereye varacaklarını zannediyorlarki bunlar.Millet zaten kan ağlıyor bunlar hala milletin üstüne gidiyorlar yaa.Hakkımızda hayırlısı neyse o olur inşaallah.Rabbim bizi bu cezalardan kurtarsın.

Bütçe dengelemek için , vergiden alamadıklarını cezalardan karşılayacaklar.Örneğin her hafta maliye ekipleri esnafı bir gezerler ve Ceza düzenlenir.Bir müşterim 2008 yılında topu topu 80 TL vergi ödemiş.2009 da ise sadece 1 ay içinde 320 TL ceza ödedi (213,34-TL) gerisini siz düşünün.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Kıdemli Üye
    Nereden
    İzmir
    Öncelikle büyük geçmiş olsun...Herşeyden önce 15 yıldır emek verdiğiniz iş yerinizin size sırt dönmeside ayrı bir durum.İşin içine para girince arada onca yılın hatrı bir anda silinmiş bu dahada üzücü.15 yıl boyunca kim bilir o iş yerine ne paralar kazandırdınız.Bu konuda ayrı bir tartışma konusu tabikide olan olmuş ve daire cezayı kesmiş.Saolsun arkadaşlar bir takım çözüm önerisi bulmuş ama bu konunun TÜRMOB 'un gündemine taşınması gerektiğini düşünuyorum.
    3 günlük hayatım varsa 4. gün yokum....((Es-selam))