Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2006 YILI GELİR VERGİSİ

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    2006 Yılında işyerini kapatıp aynı gün başka bir vergi dairesinde işyeri açan kişinin gelir vergisi hangi vergi dairesine verilir.

Müdavim Üye
    önceki işyerinin k/z çıkartıp işyerini kapattıktan sonra yeni bir işyeri açarsa en son bağlı bulunduğu vergi dairesine önceki işyerine ait k/z da ilave edip vermeli diye düşünüyorum

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Normal mantıkta bakıldıgında Bozoğlanlının dedıgı mantıklı fakat , 1. daıre terk le bırlıkte tum beyanları kapatırken sadece gv acık kalacak sekılde ayarlar , donem gecınce sen bana beyan vermedın dıye sorarsa o zaman ne olur onu bılemem .Arastırmak gereklı dıye dusunuyorum
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    iki farklı vergi dairesi iki farklı mükellefiyetlik...
    İki ayrı beyan.
    Ayrı ayrı beyan edilmeli.
    Mezardakilerin hesabını veremedikleri dünya malları için insanların birbirlerini yedikleri tezini düşündükçe ürperiyorum

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    Gelir vergisi toplama esasına dayandığı için son vergi dairesine 2 ayrı hesap özeti ile gelir vergisi beyannamesini verdim. Şimdi ilk vergi dairesi bize beyanname vermediniz getirmezseniz takdire sevk ederim diyor. Aslında aynı gün bir vergi dairesi kapanış diğeri açılış. O zaman nakil dilekçesini kabul etmeyip terk işlemi yapmıştı eski vergi dairesi.

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Benim kastettiğimde işte buydu , 1. vergi dairesinde eksik beyan durumu , gelir vergisi toplama esasına dayanır fakat ,vergı daırelerı nde kı gelırlerı toplama anlamı cıkmaz , bana kalırsa daırede bu sekılde bakacaktır olaya.

Eskiden nakil olayında bu ıslem yapılıyordu vuk 240 la nakıllerdekı uygulama degıstı
    IYİ ÇALISMALAR
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

sn izmirli
    beyannameyi verdiğiniz vergi dairesindenYGVyi verdiğinize dair yazıyı alıp eski dairesine verirseniz bi problem kalmaz.
    \"Kontrolsüz iş, iş değildir\" bay hsnsvr

Üye

yeni faaliyete geçip mükellefiyet açtırdığı vergi dairesine verilir. eski vergi dairesine beyana çağrı yapmasın diyerekten önceki vergi dairesine şu yıla(2006) ait ygv beyanımı şu vergi dairesine verilmiştir diyerekten izahat dilekçesi verilir.(ekine ygv ve tahakkuk fotokopisi eklenir)
    başımdan 5-6 kez geçti.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    bende dilekçe vermeyi düşünüyorum.

Müdavim Üye
    Nereden
    İzmir
    dilekçe vermiştim ancak bugün vergi dairesinden takdire sevk edeceğiz, bize beyanname vermeliydiniz diye aradılar. Bugün verirseniz beyannameyi takdire sevk etmeyiz diyorlar. Sizce vermem gerekirmiydi.