Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 7.AY YERİNE 8.AY BA-BS

Üye

arkadaşlar beyanın birini yanlışlıkla 8. ay olarak işaretlemişim sistem de onayladı Ne yapabilirim.

Üye
    7 yi tekrar verdim8 ide birkaç gün sonra düzeltme versem nasıl olur?

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı yunemre Nickli Üyeden Alıntı
    7 yi tekrar verdim8 ide birkaç gün sonra düzeltme versem nasıl olur?
    8.aya ait bildirimi 05.10.2009 tarihine kadar vermeniz durumunda ilk verdiğiniz form sistem tarafından iptal edilecektir ve bir sorun teşkil etmeyecektir.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Üye

yanıtınız için teşk ederim Ümit Bey
    daha önce verilmiş diye uyarı vermez di mi sistem 1 ay sonra
    10 gün içerisnde düzeltme versem de aynı yola çıkar di mi?

EĞER DÜZELTME DÖNEMİ GEÇERSE AŞAĞIDAKİ DİLEÇEYİ VER.

<?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

T.C.
    MALİYE BAKANLIĞI
    İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI
    ………………..VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNE
    İSTANBUL

KONU : MAYIS-2009 BS FORMU DÜZELTME HAKKINDA
    SİCİL NO : ……………………………

Mayıs-2009 dönemine ait BS formunu 27.07.2009 tarihinde ( m1PGWZ19ylv5Xdj6 ) onay kodu ile süresinde vermiş bulunmaktayız.
    Beyannameyi gönderirken sehven Mayıs-2009 olan dönemi, Haziran-2009 olarak işaretleyip göndermişiz.
    Gelir İdaresi Başkanlığının B.07.1.GİB.0.05.34/3426-759-65073 sayılı yazısına istinaden dönem hatasının V.U.K. nun mükerrer 355. Maddesi uygulanmadan, sehven 06-2009 olarak beyan edilen dönemin 05-2009 dönemi olarak düzeltilmesinin yapılmasını arz ederiz.

<B style="mso-bidi-font-weight: normal"><I style="mso-bidi-font-style: normal">X LTD.ŞTİ.[/I][/B]

EKİ: Dönemi yanlış yazılan BS Bildirim Alındısı ve Formu

ADRES :

Kıdemli Üye
    Nereden
    Adana
    Sayın Larsen

yazınızda belirtmiş olduğunuz gelir idaresi başkanlığının yazısını forma taşıyabilir misiniz
    veya yazının aslını nereden temin edebileceğimiz hususunda bilgi verirseniz sevinirim.

Cemil KIRMIZI

Aynı olay benimde başıma geldi. Bende e-beyan çağrı merkezini aradım olayı anlattım onlar bu konuda bilgili olmadıklarını bana Ankara Ba-Bs bildirimleriyle ilgilenen bölümün telefonlarını verdilerİlgili birimi aradım telefona çıkan memur çok iyi bir şekilde ilgilendi ve bununla ilgili bir iç yazışmanın olduğunu söyledi. Bu iç yazışma ile ilgili dilekçeyi de üşenmeden telefonda bana yazdırdı ve dediki vergi dairenize bu dilekçenizi verin ve onay kodunuzu yazın biz hemen düzeltelim.
    Böyle saimi ve ilgili memurlar olduğu sürece işlerimiz daha kolaylaşır. Eğer iç genelgeyi bana söylememiş ve e-beyan çağrı merkezini dinlemiş olsaydım 1.600 tl ceza ödeyecektim.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Sayın Larsen ,Yunus bey Temmuz Dönemine ait B formunu tekrardan vermiş ayrıca sehven hatalı göndermiş olduğu ağustos dönemine ait bir form var.Yunus bey Temmuz dönemine ait bildirimi vermemiş olsaydı ve kanuni süreyi geçirmiş olsaydı,Belirttiğiniz gibi bir düzeltme dilekçesi vererek sorununu çözebilirdi.Şimdiki olayda ise bana göre prosedüre gerek yok.Kanuni süresinde Temmuz Dönemine ait B formu verilmiş,ayrıca sistemde Ağustos Dönemine ait bir adet fazladan form var (her ne kadar içeriğindeki bilgiler 7 aya ait olsada ) Ağustos Dönemine ait 05.10.2009 tarihine kadar formu tekrar verdiği zaman ilk vermiş olduğu form otomatik olarak iptal olacaktır ve sorun kalmayacaktır.
    Edited by: Ümit Yüksel
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    Antalya
    ağustos ayı bs bs son günü 05.10.2009'dur...Ba Bs songününden itibaren 10 gün içinde düzeltme verirseniz bir ceza ile karşılaşmazsınız...
    ......