Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BÖLGE ÇALIŞMADA GEÇ BİLDİRİME CEZA YOK!

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    Sayın arkadaşlar, Konya Smmm Odamızın sitesinde yayınlanan Konya bölge çalışma müdürlüğünün göndermiş olduğu yazının 5.maddesi dikkatimi çekti ilgili bölümü aynen aktarıyorum.

" 5. 01.08.2009 Tarihinden itibaren bakanlığımıza yapılan işci bildirimleri ile bölge müdürlüklerine yapılan işyeri bildirimlerinin kaldırılarak,bildirimlerin sadece Sosyal Güvenlik Kurumlarına yapılması, böylelikle tek bildirgeye geçilmesi ve bürokratik işlemlerin azaltılması amaçlandığından, 01.08.2009 tarihinden önce yapılması gerektiği halde yapılmayan bildirimler için idari para cezası uygulanmayacaktır</font>."

Yazının orjinal Linki,
    https://www.ksmmmo.org.tr/office/cal...alguvenlik.pdf

Haber Linki,

https://www.ksmmmo.org.tr/Sayfa.php?...lar&amp;id=233

[img]file:///C:/DOCUME%7E1/HSEYIN%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg[/img]

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya

sanırım bu konuda diğer odalarada benzer yazılar gönderilmiş ve gönderilmeye devamda ede bilir.

Bursa Smmmo,
    Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bursa Bölge Müdürlüğünün Sigortalı ve İşyeri Bildirimleri Hk. Duyurusu
    Dosya İçin Tıklayınız (202 Kb.)

Kocaeli,Sakarya,Bolu,Düzce Smmmo,
    01.08.2009tarihinden
    önce yapılması gerektiği halde yapılmayan bildirimler için idari para
    cezası uygulanmayacaktır.Konu ile ilgili duyuru</font></span></font></span></span></span></span></font></span></font></span></span></span></font></span></font></span></font></span></font></span></span></font></span></font> https://www.kocaelismmmo.org.tr/uplo...eza_iptali.pdf

Edited by: Hüseyin URAY
    Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    Afyonkarahisar
    01.01.2009 tarihinde işe başlayan bir müşterimin değişik yerlerdeki 36 işçisi ile ilgili ek 1 bildiriminde bulunmamıştım.İki alternatifim vardı.
    1-Geç bildirimde bulunup kendi ipimi kendim çekmek (ceza yeme şansım daha yüksek olacaktı)
    2- Cezanın onlardan gelmesini beklemek
    Tabi ceza rakamıda yüksek olduğu için dokuz aydır huzursuzluk içindeydim.
    Ceza yemiş olsak,ihaleli iş olduğuve sgk'ya borç olmaması gerektiği için, ben bu parayı nasıl ödeyeceğim korkusu yaşamaktaydım.
    Bu haber beni o kadar çok sevindirdiki tahmin edemezsiniz.
    Teşekkürler Hüseyin bey.Yüreğime su serptiniz.
    iki kişilik bir yemek parasına defter tutanlardan nefret ediyorum.

Üye
    ARKADAŞLAR İYİ DE 01.08.2009 TARİHİNE KADAR BİLDİRİM YAPMAYANLAR CEZADAN KURTULDU. PEKİ AŞIRI SIKIŞTIRILMALARA KANARAK 01.08.2009 TARİHİNDEN ÖNCE BİLDİRİM YAPIP DA CEZAYA MARUZ KALANLAR NE OLACAK. ONLARA AF YOK MU? ŞİMDİ ONLAR BU CEZALARI KUZU KUZU ÖDEYECEKLER Mİ?

Ziyaretci
    İşte Orası benimde Merak ettiğim bir konu Ancak Yayınlanan yazıda diyorki 01/08 den sonra ceza kesilemez Kesilsede iptal edilir... Temmuz ağırlıkı oladık dosya numaralarını ceza kesseler gelirdi herhalde eğer kesmedilerde 01/08 den sonrada kesemezler diye düşünüyorum...

Üye
    Nereden
    MUHASEBE PERSON

SON ZAMANLARDA DUYDUĞUM EN GÜZEL HABER, BENİM DE BİRKAÇTANE GEÇ KAYDETTİRDİĞİM İŞYERİ VARDI

Üye
    Nereden
    Kahramanmaraş
    bunlar ne yaptığını bilmiyor 01,08,2009 son dediler kestiler cezalarıı her zaman böyle yapıyorlar.. son diyorlar uzatuyorlar devlete güven kalmıyıor...

Yeni Üye

BİŞİ SORACAKTIM BÖLGE ÇALIŞMA NUMARASI OLMAYAN İŞYERLERİ İÇİN İŞYERİ BİLDİRGESİ VERİRSEK CEZA KESİLMEYECEK Mİ? KESİLİYORSA NE KADAR Bİ CEZA UYGULANACAK BENDE BİR O ŞEKİLDE Ç.OK DOSYA VAR ESKİDEN KALMA

Ziyaretci
    istanbulla ilgili bir duyuru yok mu peki

Üye

4 aylık bildirge verdiğimiz dönemlerdede ceza vardı sonra aylık bildirgeye geçilince verilmemiş olan eski 4 aylıklar için ceza kesme kalkmıştı buda onun gibi oldu