Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Biraz da gülelim

Üye
    Ormanda oyunlar oynayan, ağaçtan ağaca atlayan, kâh takla atan, kâh bitlerini temizleyen bir maymun karşıdan bir ayının hızla telaş içinde koştuğunu görmüş. Ayı tam yanından geçerken sormuş: “Hop ayı kardeş nedir bu telaşın? Ne kaçıyon, seni kovalayan mı var?” Ayı hem kaçıyor hem de cevap veriyor: “Ormanı maliyeciler bastı. Şimdi bende kürk, hanımda kürk, çocuklarımda kürk. Bunun hesabını nasıl vereceğim? Kaçmam lazım maymun kardeş, eğleme beni!” diyerek derelerden aşağıya kendisini salarak kaybolmuş. Maymun tam geriye dönecek. Bir kaplumbağayı kan ter içinde tık nefes olmuş halde koşmaya çalışırken görmüş. “Hayırdır kaplumbağa sırtında koca evle niçin kaçıyorsun?” kaplumbağa: “Ormanı maliyeciler bastı. Bende ev, hanımda ev, çocuklarımda ev, şimdi bunun hesabını nasıl vereceğim? Beni meşgul etme,hem çekil yolumdan!” diyerek dereye yuvarlana yuvarlana gözden kaybolmuş. Maymun bakmış bu sefer karşıdan topallayarak koşan bir leylek zıplayarak aynı yöne doğru koşuyor. Maymun:” Sana ne oluyor leylek kardeş? Sen niye kaçıyorsun?” der. Leylek: “ Ormanı maliyeciler bastı. Bende yazlık, hanımda yazlık, çocuklarda yazlık, bunun hesabını nasıl vereceğim kaçmam lazım”Leylek de gözden kaybolmuş. Birden maymunda hızla dereye doğru koşmaya başlamış. Sonra acil imdat, ASR, ABS frenlerini çekerek zınk diye çakılmış. Ve şunu söylemiş: “ Hayret bir şey ya! Ben niye kaçıyorum ki; benim kıçım açık, hanımın kıçı açık, çocuklarımın kıçı açık. Hesabını veremeyeceğim neyim var ki!”der…
    [img]smileys/smiley2.gif[/img]ithaf olunur!..
    YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR VE BİR ORMAN GİBİ KARDEŞÇESİNE

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Merak etmeyin, kıç vergisi de gelir yakında..

[img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img] [img]smileys/smiley4.gif[/img]
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Ø Ø “Geçimimi çalışarak sağlamaktayım, bilgilerinize arz ederim.”

o o Geçimini çalışmadan sağlayanlar da var demek ki.

Ø Ø “Borçlu Mustafa’ nın keçi sürüsü olduğundan kendisinden bu paranın alınması, benden mal beyanı istemektesiniz, mal beyanında bulunuyorum.”

o o Başkasının malını beyan etmek kolay tabii.

Ø Ø “Gayrimenkul malım olarak, 1977 model reno marka steyşın arabam bulunmaktadır.”

o o Eski arabalar gayrimenkul sınıfına giriyor galiba.

Ø Ø “Evimde borca yetecek kadar televizyon ve buzdolabı vardır.”

o o Ev, ev değil, beyaz eşya deposu.

Ø Ø “Borcumu müsait bir zamanda ödemek istiyorum.”

o o Mesela ne zaman?

Ø Ø “Borcumu karşılayacak adıma kayıtlı menkul ve gayrimenkul malım olarak evimde bulunan televizyon ve buzdolabım vardır.”

o o Hangisi menkul, hangisi gayrimenkul acaba, nerede kayıtlı olduğunu da bir öğrenebilsek.

Ø Ø “Kendime ait tapulu taşınır ve taşınmazım bulunmadığından mal beyanında bulunamadığımı saygılarımla arz ederim.”

o o Olsa bulunacakmış.

Ø Ø “Borcumu şu an için ödeme imkanım yoktur, imkanım olduğu anda ödeyeceğim.”

o o İmkanı olur olmaz ödeyecek, paranın kokusu gelmeye başladı.

Ø Ø “Kiraladığım tarlada bir dönüm salatalık paramı alamadım, salatalık paramın mal beyanı olarak kabul edilmesi.”

o o İyi de salatalık parası kaç para? onu anlayamadık.

Ø Ø “Kendim içkili lokanta işi yaparak geçimimi sağlamaktayım, işyerimdeki tüm demirbaşlarımın mal beyanı olarak kabulünü arz ederim.”

o o Bu demirbaşlar rakı şişeleri ile kadehler mi acaba?

Ø Ø “Adıma kayıtlı gayrimenkul ve menkul malım yoktur, bu nedenle mal beyanımı boş olarak veriyorum.”

o o Demek ki malı mülkü olsa mal beyanına ekleyip de verecekmiş.

Ø Ø “Geçimimi çalışarak belediye yardımı ile sağlamaktayım”

o o Anlayan varsa beri gelsin.

Ø Ø “Ben asıl borçlu değilim, grubumuzda bulunan sıradan borçluyum”

o o Sıradan borçlu nasıl oluyor acaba? İcra İflas Hukuku yeni terimler kazanıyor. Edited by: veli_ozyurt
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    Olay Trabzon'da geçiyor. Adamın birisi ayakkabısına giren taşı çıkarmak için bir elini elektrik direğine dayamış ayağını sallıyor. Bunu gören hayırsever bir laz, adamı elektrik çarptığını sanıp kafasına kürekle vurarak adamı öldürüyor.
    çok ilginç bir intihar vakası..

adamın teki ölürken bütün intihar çeşitleri denemek istiyor ve bir kış vakti deniz kenarındaki vadiye çıkıyor.bir ağaca ip bağlayıp boynuna asıyor,zehir iciyo,sonra kendini ateşe verip aşağıya atıyo.aşağı atarken de bir yandan elindeki tabancayla kendine nişan alıyo fakat ıskalayıp boynundaki ipi kesio.suya düşünce alev sönüyo,suyun soğukluğunun etkisiyle zehiri kusuyo ve tam bu sırada bi balıçkı imdadına yetişip hastaneye götürüyo..adam hastanede vücut ısısının ani değişiminden dolayı ölüyo.. (Bunun gerçek olduğunu hiç sanmıyorum ama çok ilgimi çekti )

Arı sokmasına allerjisi olan dayımız sigara ve çay içerkene birde okeye dönerkene sokan arının umrunda olmayıp okeye döneceğim diye orada can veriyor

yer karabük demir çelik fabrikası... bir işçi 600tonluk press makinesinin altından emekleyerek geçip 2450 santigratlık fırından sigara yakmak istedi ve öldü..

yer e-5 otoyolu kazadan sonra çağırılan ambulans yaralının suratının tam üstüne park edince yaralı öldü

yer erzurum berber müsteriyi rahatlatmak için boynunu sallarken adam öldü....

yer esenler karete salonu medya için kafasında mermer kırdırmaya çalışırken sadece mermer kırılmadı....

boğazına sinek kaçan bebeğin ağızına detan sıkan anne çocunu istemeden öldürdü

izmirde bir otobanda çekedinden rüzgar girmesin diye ters giyen adam motorsiklet kazası geçirdi ve yolda yardımseverler!!! adamın boynu kırıldı diye boynunu ters çevirdiler...

Yer : Hatay
    Bunalıma giren işsiz bir adam intihar etmek için inşaat halinde bir apartmanın tepesine çıkıyor.Polisler zaar zor adamı ikna edip aşağı indirirken bina çöküyor.Adam ve 3 polis olay yerinde can veriyor...

Tüpün gaz kaçırdığını düşünen adam çakmakla kaçak varmı diye kontrol ediyor,eh gerisi malum...

Jake Fen isimli Macar adam, esini korkutmak icin kendini asmis pozu verdi...Eve gelen es kocasini o halde gorunce bayildi..Kapiyi acik goren
    komsu kadin iceri girince iki cesetle karsilastigini sanip evi soydu.Topladiklari ile cikarken Jake kadina bir tekme atti. Cesedin canlandigini sanan kadin korkudan öldü..Jake beraat etti

New York'ta 5'inci caddede bir adama arac hafifce carpti. Adama birsey olmamisti.. Soforle konustu ve kalkacakken olayi goren biri yanina gelerek,kalkmazsa sigortadan para alabilecegini soyleyince yeniden aracin onune yatti. Arac surucusu ise adamin gittigini dusunerek gaza basti ve adam öldü...

Romollo Ribaldo issizdi. Pisa kentinde oturan 42 yasindaki bu italyan birgun, tabanca ile intihar etmeye hazirlandi.Esi onu engellemek icin dil
    doktu..Sonunda Romolo aglamaya basladi ve intihardan vazgecip silahini yere firlatti. Ates alan tabancadan cikan mermi esine isabet etti ve esi öldü...

iki kardeş evlerini taşıyacaklar ve doğal olarak hurdaları da götürmeleri gerekiyo.. büyük kardeş üçüncü kattan hurdaları atıyo, küçüğü de aşağıdan tutuyo...sıra buzdolabına geliyo ve abi hiç düşünmeden buzdolabını aşağı sallıyo...tabi kardeş de tutmak için altına giriyo..işin komik tarafı da kardeşin hastanede verdiği demeç...gazete küpüründe ayağı falan kırık, yüzü gözü sargı içinde bi adam görülüyo ve eleman aynen şunu söylemiş: abim çok hızlı attı tutamadım.

Not.. : Çeşitli sitelerden derlemelerdir.
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Yeni Üye
    Nereden
    stajyer
    <DIV =article_sub>
    <H1 =article_title>Sigara</H1>
    <DIV =article_>
    <DIV =article_segment>
    <DIV =article_seg>
    Temel'le bir adam parkta oturuyormuş. Temel de sigara içiyormuş. Adam dumandan rahatsız olmuş. Dönmüş Temel'e ve sormuş:
    "Kaç yıldır sigara içiyorsun?"
    Temel cevap vermiş:
    "30 yıl."
    Adam başlamış nasihata:
    "Bak 30 yılda sigaraya verdiğin parayı biriktirsen şu karşıdaki lüks villa ve önünde duran son model araba senin olabilirdi."
    Temel dönmüş ve sormuş:
    "Sen sigara içiy musun?"
    Adam cevaplamış:
    "Ben hiç sigara içmedim."
    Temel tekrar sormuş:
    "Peçi şu villa ve lüks araba senin mu?"
    "Hayır!"
    Temel eklemiş:
    "Fazla konuşma o zaman. Onlar penum."
    HASAN YILMAZ

Ziyaretci
    <DIV style=": right; MARGIN: 0px 0px 0px 1px">
    <DIV style="PADDING-RIGHT: 1px; PADDING-LEFT: 1px; PADDING-BOTTOM: 1px; MARGIN-LEFT: 1px; WIDTH: 250px; MARGIN-RIGHT: 1px; PADDING-TOP: 1px">
    < = =text/>
    sid=73029;channel=89530;w=250;h=250;wmid=3480;doma in ="fikracafe.com";
    kategori ="22";
    gosterim="BF";adsrv=1;arkaplan="FFFFFF";
    baslik="000000";
    aciklama="000000";
    kenarlik="123456";
    jsai="edb6f9e69d37070e";

< = ="https://ad1.adtech.com.tr/ppc.js">
    < marginWidth=0 marginHeight=0 ="https://ad1.adtech.com.tr/ppc.php?sid=73029&amp;kategori=22&amp;adsrv=1&amp; channel=89530&amp;w=250&amp;h=250&amp;wmid=3480&am p;jsai=edb6f9e69d37070e&amp;gosterim=BF&amp;domain =fikracafe.com&amp;=http%3A//www.fikracafe.com/fikra/3242/Istiklal-marsini-kim-yazdi.&amp;ref=http%3A//www.fikracafe.com/fikralar/1/0/K%25C4%25B1r%25C5%259Fehir&amp;arkaplan=FFFFFF&amp ;baslik=000000&amp;aciklama=000000&amp;kenarlik=12 3456" Border=0 width=250 scrolling=no height=250>

İki Kırşehir'li Ankara'ya düğüne gelmişler. Tabiki gece yarılarına kadar içmişler zil zurna sarhoşlar. Sabah'a karşı geri dönmeye karar vermişler. Ankara çıkışında trafik polisi çevirme yapıyormuş. Bunlarıda çevirmişler. Polis ehliyet ruhsat sormuş bunlar hemen vermişler. Ama acayip içki kokuyorlar.
    -"Size ceza keseceğim"
    demiş. Ama polis biraz dalga geçeyim şunlarla belki ceza kesmekten vazgeçerim diyerek bunlara bir soru soracağını bildikleri takdirde göndereceğini söylemiş. Biri ilkokulu bitirmiş. Ötekine
    -"Sen sus ben bilirim"
    diyerek susturmuş. Polis demişki
    -"İSTİKLAL MARŞINI KİM YAZDI"
    demiş. Hemen heyacanla cevap vermeye çalışmış.
    -"Neşet ağam diyeceğim ama pek küççük yazsa yazsa Muharrem ağam yazmıştır"
    demiş. Tabi polis şaşırarak
    -"De gidin"
    diyerek bunlara ceza yazmadan göndermiş.

Kıdemli Üye
    Alıntı veli_ozyurt Nickli Üyeden Alıntı
    Ø Ø “Geçimimi çalışarak sağlamaktayım, bilgilerinize arz ederim.”

o o Geçimini çalışmadan sağlayanlar da var demek ki.

Ø Ø “Borçlu Mustafa’ nın keçi sürüsü olduğundan kendisinden bu paranın alınması, benden mal beyanı istemektesiniz, mal beyanında bulunuyorum.”

o o Başkasının malını beyan etmek kolay tabii.

Ø Ø “Gayrimenkul malım olarak, 1977 model reno marka steyşın arabam bulunmaktadır.”

o o Eski arabalar gayrimenkul sınıfına giriyor galiba.

Ø Ø “Evimde borca yetecek kadar televizyon ve buzdolabı vardır.”
    sayın veli_ozyurt emeğinize sağlık çok çok iyidi

o o Ev, ev değil, beyaz eşya deposu.

Ø Ø “Borcumu müsait bir zamanda ödemek istiyorum.”

o o Mesela ne zaman?

Ø Ø “Borcumu karşılayacak adıma kayıtlı menkul ve gayrimenkul malım olarak evimde bulunan televizyon ve buzdolabım vardır.”

o o Hangisi menkul, hangisi gayrimenkul acaba, nerede kayıtlı olduğunu da bir öğrenebilsek.

Ø Ø “Kendime ait tapulu taşınır ve taşınmazım bulunmadığından mal beyanında bulunamadığımı saygılarımla arz ederim.”

o o Olsa bulunacakmış.

Ø Ø “Borcumu şu an için ödeme imkanım yoktur, imkanım olduğu anda ödeyeceğim.”

o o İmkanı olur olmaz ödeyecek, paranın kokusu gelmeye başladı.

Ø Ø “Kiraladığım tarlada bir dönüm salatalık paramı alamadım, salatalık paramın mal beyanı olarak kabul edilmesi.”

o o İyi de salatalık parası kaç para? onu anlayamadık.

Ø Ø “Kendim içkili lokanta işi yaparak geçimimi sağlamaktayım, işyerimdeki tüm demirbaşlarımın mal beyanı olarak kabulünü arz ederim.”

o o Bu demirbaşlar rakı şişeleri ile kadehler mi acaba?

Ø Ø “Adıma kayıtlı gayrimenkul ve menkul malım yoktur, bu nedenle mal beyanımı boş olarak veriyorum.”

o o Demek ki malı mülkü olsa mal beyanına ekleyip de verecekmiş.

Ø Ø “Geçimimi çalışarak belediye yardımı ile sağlamaktayım”

o o Anlayan varsa beri gelsin.

Ø Ø “Ben asıl borçlu değilim, grubumuzda bulunan sıradan borçluyum”

o o Sıradan borçlu nasıl oluyor acaba? İcra İflas Hukuku yeni terimler kazanıyor.

Kıdemli Üye
    sayın veli_ozyurt emeğinize sağlık çok çok iyidi