Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 19 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rapor.....

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    <DIV =post>Günaydın Sayın Meslektaşlarım ,

Yıllık İznini kullanmakta iken rahatsızlanıp saglık hizmetinden yararlanan bir çalışana rapor verilir mi ? Benim bildiğim rapor işgörmezlik gerektiren durumlarda düzenlenir ,İşçinin çalışmadığı dönemde işgörmesi olanaksız.

Verilirse bu rapor yıllık izin süresini kesermi ?

Örn. 15 gün Yıllık izin kullanacak işçi ,izninin 2 . gününde 10 günlük rapor aldı, 2+10 =12 geriye 13 gun yıllık izninden mi kalır , ?

Teşekkür ederim iyi günler.
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    aslı hanım
    yıllık izin işverenin ve işçinin karşılıklı onayı ile imza altına alınarak gerçekleşir biliyorsunuz
    ancak benim bildiğim işgörmezlik alınması için işyerinden vizite kağıdı alınmalı ve vizite kağıdında işten ayrıldığı tarih ve saat bölümü var. yani oraya "yıllık izinde" ibaresi yazılmalı diye düşünüyorum. zaten vizite kağıdının düzenlenme sebebi aktif çalışıp çalışmadığı yani prim ödenip ödenmediği. mesela çıkış varsa istirahat düzenlenmez,

bence, ama başıma gelmedi,
    doktor yıllık izindeki kişiye istirahat yazmamalı, yıllık izni biten işçi eğer sağlığında bir düzelme görememiş ve tekrar hastaneye gitmesi gerekiyorsa, izin bitişi tekrar vizite kağıdı ile gitmeli, ancak böyle rapor alabilmelidir. o yüzden rapor alan olmadı ama ben vizite kağıdı isteyenlere yıllık izinde ise 'şu şu tarihleri arası" yıllık izinlidir ibaresini viziteye çıktığı tarih ve saat bölümüne yazıyorum.

Kıdemli Üye

bence hem yıllık izinli hem de istirahatli gösterilmemeli

yıllık iznini istirahat bitince tekrar düzenlemekte fayda var.

ama tekrar söylüyorum, doktorların vizite kağıdında yıllık izinli ibaresi gördüğü şahsa istirahat yazmaması lazım, çünkü çalışmıyor.

kolay gelsin

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Sayın Symantec , eskiden uygulama dediğininz şekilde idi vizite kagıdı dolduruyorduk ona gore hastaneye muracat edıyordu calısan , fakat artık vızıte kagıdı olayını ortadan kalktı vızıte kagıdı kullanılmıyor bir çok hastanede , o yuzden takıp etmek cok zor , ben bu durumla ılk kez karsılastım o acıdan sormak ıstedım.İyi çalışmalar

Üye
    Nereden
    KONYA

YILLIK İZİNDE İŞÇİ ÇALIŞMADIĞI HALDE ÇALIŞMIŞ GİBİ OLACAĞINI BİLİYORUZ.SİZ BURDA RAPORLU GÖSTERMESENİZ SİZE BİR SIKINTI OLMAYACAK,İŞÇİ GEÇİÇİ İŞ GÖRMESLİK ÖDENEĞİNİ ALIRKEN RAPORLU OLDUĞU TARİHLERDE İŞYERİNDE ÇALIŞMADI BELGESİ VEREREK VE NORMALDE AYLIK BİLDİRGEDE VE BORDROSUNDA VE YILLIK İZİN CETVELİNDE İZİNLİ GÖSTERMENİZ YETERLİ OLACAK.
    ALLAH'A KARŞI SORUMLULUĞUNUZUN BİLİNCİNDE OLUN.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer

Yıllık ücretli izin defterini ve yıllık izin talep formunu gidişte ve dönüşte imzalatınız..

Ardından raporu girmenizde bir sakınca yok bence. Yıllık izinde olması (primleri tam olarak ödeniyor) rapor ücretini alamamasını etkilemez görüşündeyim.

Ama yıllık izindeyken almış olduğu rapor nedeniyle yıllık izni dondurulmayacak, işleyecektir. (Daha önce başka bir forumda belirttiğim gerekçeler ile)

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Yeni Üye
    Nereden
    Konya
    Ücretli izin kullanılırken rapor alınması durumunda izin dondurulur.Yani raporlu olunan süre izin süresine dahil edilmez.
    Ancak alınan rapor ile, yapılmış olan izin planı aksayacağından ,başlarken bildirilen dönüş tarihinden önce iznin devam edip edemeyeceğine ilişkin bilginin işverenden alınması gerekir.
    Rapor bitti,iznin kalan süresi otomatik işlemeye başlar gibi bir durum sözkonusu değildir.Ayrıca izinde iken alınan raporun işverene ibrazının da derhal yapılması zorunludur.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı karaözz Nickli Üyeden Alıntı
    Ücretli izin kullanılırken rapor alınması durumunda izin dondurulur.Yani raporlu olunan süre izin süresine dahil edilmez.
    Ancak alınan rapor ile, yapılmış olan izin planı aksayacağından ,başlarken bildirilen dönüş tarihinden önce iznin devam edip edemeyeceğine ilişkin bilginin işverenden alınması gerekir.
    Rapor bitti,iznin kalan süresi otomatik işlemeye başlar gibi bir durum sözkonusu değildir.Ayrıca izinde iken alınan raporun işverene ibrazının da derhal yapılması zorunludur.
    Hangi kanuna göre?

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Üye
    Nereden
    muhasebe
    merhaba arkdaşlar,
    Ben işçi olsamdım bunu yapardım bırakırdım yılık izinim bititnce gidip raporu alırdım. ve işyerine yılık izinim bitigi gün gidip işyerine raporu beyan ederim. şimdi biz işçiye ne desek boş ya sen yılık iznidesin sana rapor kabul edemeyizmi diyecegiz işçi de ben yılık iznim bitim tarihli raporu getirim diyecek ne yaprsın bu durumda sizce????????

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Benım örnegım su arkadaslar işçi yıllık ızne cıkıyor ve 2 gun sonrasokakta bırı ıle kavga edıyor ve yaralanıyor hastanede tedavı oluyor ve raporalıyor , ben ısveren olarak onun kavgasına aıt raporundan nasıl sorumlu tutulabılırım bu mantık ters degılmı