Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 10 İŞÇİ

Hybrid View

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    ARKADAŞLAR 10 İŞÇİ VE ÜZERİ ÇALIŞTIRANLARIN MAAŞ ÖDEMELERİNİ BANKADAN GEÇİRMESİ HUSUSU İLE İLGİLİ OLARAK; 01/08/2009 TARİHİNDE 8 İŞÇİ BULUNMAKTADIR. BU İŞÇİLERDEN 3 KİŞİ 18/08/2009 TARİHİNDE İŞTEN AYRILDI VE İŞÇİ SAYIMIZ 5 E DÜŞTÜ. 26/08/2009 TARİHİNDE4 İŞÇİDAHA İŞE ALINDI. AĞUSTOS DÖNEMİNDE AYNI ANDA ÇALIŞAN İŞÇİ SAYIMIZ HİÇ 10 VE ÜZERİNE ÇIKMAMIŞ OLUP EYLÜLAYINA DEVREDEN İŞÇİ SAYIMIZ 9 KİŞİDİR.

KAFAMA TAKILAN HUSUS AĞUSTOS BORDROSUNDA GİREN ÇIKAN TOPLAM 12 KİŞİDİR. SİZCE BİZ BU FİRMANIN MAAŞ ÖDEMELERİNİ BANKADAN MI GEÇİRECEZ, YOKSA AYNI ANDA 10 İŞÇİ SAYISI OLMADIĞINDAN ÖTÜRÜ ELDEN ÖDEYEBİLİR MİYİZ?
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...

Müdavim Üye
    Nereden
    ANTALYA
    Bence bankadan ödenmelidir çünkü o ay 10 kişiden fazla kişi çalıştırılmıştır.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    İşten ayrıldığı tarihte elden ödemeye yetkiniz var. Ayrılan işçi ücretini ve diğer haklarını peşin alır.

Benim şahsi görüşüm o ay öyle bir mecburiyetiniz doğmamıştır.

Ama 10 kişiyi geçip sonra işten çıksalardı, o zaman var derdim.

Bence rahat olun.

bankadan ödeme zorunluluğu yok. dediğim gibi çıkan işçiye hakkını peşin verdiniz. Nerden bileceksiniz sonra 10 kişi olacağını, o ay işlerin açılağını...

rahat olun.
    Bence girmez.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Nevşehir
    öyle tuhaf bir durum ki; kanunda bu hususla ilgili bir açıklık bulamadım. işverene ben elden yapın dedim ama iftar vakti yanlış yorum yapmak istemedim...Edited by: agahannn
    TÜRMOB'UN; YMM OLMAYAN, YETİM ÜYESİ SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİR BİR FANİ...