Toplam 7 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 7 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: şirket ortağının sskdan emekli olması

Yeni Üye

şirket ortaklığım başlamadan önce ssklıydım ve hiç ara vermeden şirket ortağı oldum.. şuan ssk günlerim doldu ama emeklilik için yaş sınırını bekliyorum.. sskdan çıkış yapılırsa bağkur sigortalısı olma mecburiyeti varmı acaba bu durumda herhangi bir sıkıntı oluşurmu...bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim...

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa

Şirket ortaklığınız başlamadan ssk'lı olmanız sizin için avantaj, ssk sigortalılığınız geçerli, gününüz dolmuş olsada sakın çıkışınızı yaptırmayın, 1 gün bile boşluk olsa bağkur sigortalı olma mecburiyetiniz doğar. Yaşının dolduğunda aynı gün çıkış verip aynı günde emeklilik başvurusunda bulunmanız gerekiyor.
    Yada çıkışınızı yapsanız bile emeklilik için yaş sınırına kaç yılınız kaldı, 1260 gün yani 3,5 yıldan az ise ssk dan çıkış yapıp bağkur ödeyip yinede ssk dan emekli olabilirsiniz ama tavsiye etmem.

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Hakan beyin söylediklerine katılıyorum.

Ancak şöyle bir durum var. İster bağkurlu ister ssk lı olarak emeklilik yaşına kadar prim öderseniz, emekli maaşınız, emeklilik için gerekenden fazla prim gün sayısı olmasından dolayı daha düşük olacaktır.

Benim nacizane tavsiyem, yapabiliyorsanız hisse devri yapıp ssk dan da çıkışınızı verip bu ara dönemde prim ödemeksizin yaş bekleyin derim..

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı ferhatsertel Nickli Üyeden Alıntı
    Benim nacizane tavsiyem, yapabiliyorsanız hisse devri yapıp ssk dan da çıkışınızı verip bu ara dönemde prim ödemeksizin yaş bekleyin derim..

Saygılarımla,
    Çok mantıklı bir tavsiye.

Üye
    Nereden
    Bursa
    bu durumda yaşı dolana kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek mi?

Yeni Üye
    bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı SMMM.LEVENT DİK Nickli Üyeden Alıntı
    bu durumda yaşı dolana kadar sağlık hizmetlerinden yararlanabilecek mi?
    Malesef Levent Bey, ancak 90 gün faydalanabiliyor. Ancak Aylık ödeyeceği primlerle özel sağlık sigortası yaptırırsa, kendi ve çocukları en iyi şartlarda sağlık hizmeti alabilirler.
    Tabi arkadaşımızın kendi tercihi.

Saygılar.