Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA da TEKEL Bildirimi ve Tablo-3

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    ARKADAŞLAR İLLA MUTABIK OLACAĞIZ DİYE KAYITLARIMIZIN DIŞINDA BEYAN YAPMAYALIM. BİZE GELEN FATURAYI NASIL İŞLEDİK İSE ÖYLE BİLDİRMELİYİZ. BU İSTİSNAİ BİR DURUM YARIN SORUN OLDUĞUNDA 2 TARAFTA DİLEKÇE İLE BİLGİ VERİR. OLAY BİTER DİYE DÜŞÜNÜYORUM. 8.000,00 İŞLEDİĞİM MALI KDV SİZ örneğin 7.500,00 HANGİ MANTIK İLE YAZABİLİRİM.

Not: Her Ay en az 6-7 tekel firması ile 10-15 mükellefim için muatabakat yapıyorum ve böyle bir sorun ile karşılaşmadım.

İYİ ÇALIŞMALAR DİLERİM
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Alıntı naz_76 Nickli Üyeden Alıntı

sayın arzuak açıkçası hepimiz böle yapıyoruz.şu anda yaptığımız işlemler için düzeltme vermek ne kadar mantıklı bilmiyorum.bu konuda bi ymm abime danıştığımda vuk 381 de
    kdv hariç olarak belirtildiği için kdv hariç yani ayrıştırma yapmam gerektiğini söledi ama yinede doğruluğu pekiştirilmesi gereken bilgiler bunlar.ben şahsen bu konuyu bilgisine güvendiğim bi kaç büyüğüme daha sorup bundan sonraki işlemler için uygulamaya koymayı düşünüyorum.
    Sn: Naz_76 Hanım, bir bilene sorduğunuzda, cevabıda umarım paylaşırsınız

Yeni Üye
    Arkadaşlar orjinal bir durumla karşı karşıyayım.
    Elimde bir şirket var, 5 adet gayrimenkul almış, ama sadece tapudan devir yapılmış ve tapulardan başka elimde belge yok. Bu gayrimenkulleri 252 hesaba kayıt ettim fakat Ba formunda bildirmem gerekiyor mu?
    Mantığıma göre bildirilmesi gerekiyor ama farklı bir durum var mı bilgisi olan varsa yardım ederseniz hem herkese bir örnek olur hem de aydınlanmış oluruz.
    <font size=\"5\"><font color=BLUE>Her karanlık, <font color=YELLOW>bir gün aydınlığa </font>yenilmeye mahkumdur.</font>
    </font>

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Bence tebliğ açık.
    Birgün bu konuyla ilgili geri dönüşler başlar da düzeltme isterlerse çok kişinin canı yanar. Mükteza almakta fayda var derim.

Zira tebliğ mal ve hizmet alımlarından bahsettikten sonra, özellikli durum olarak, sigorta şirketleri, bankalar, finans kurumları ve noterlerden ayrıca bahsediyor.

Eğer öyle olsaydı sigara vb. durumdan da bahsederdi.

Ayrıca binek otobillerin KDV sinin indirim konusu yapılmadığını hepimiz biliyoruz. Ama ba da bildirim yapılırken KDV siz kısmını yani matrahı bildiriyoruz.

Saygılarımla,Edited by: ferhatsertel
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Devir aldığınız kişi vergi mükellefi ise faturaya istinaden, değilse de düzenleyeceğiniz gider pusulasına istinaden kayıtlara almak suretiyle BA formunda bildirim yapacaksınız.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı ferhatsertel Nickli Üyeden Alıntı

Ayrıca binek otobillerin KDV sinin indirim konusu yapılmadığını hepimiz biliyoruz. Ama ba da bildirim yapılırken KDV siz kısmını yani matrahı bildiriyoruz.

Saygılarımla,
    Katılıyorum.
    Karanlık kuytu köşelerden andolsun ki döneceğim.