Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: İşe Başlama

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Alıntı Emre_66 Nickli Üyeden Alıntı
    Hayır bizim buradaki Vergi Dairesindeki *işe başlama uygulamalarında da "SÖZLEŞME İSTENMEMEKTE" </font>ilk kez sizden duyuyorum...</font>
    Hangi il acaba..!

Kimse yanlış anlamasın ama şu konum bölümüne İL ADLARI YAZILMASI gerek diye düşünüyorum.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Ziyaretci
    Sayın Aslı hanım; Eevet edirne keşan dada böyle uygulama söz konusu sözleşme örneğini ve damaga vergisi istemektedir. Kanunla ilişkilendirmek imkansız ama maalesef olay buu((

Kıdemli Üye
    Sözleşme istenmesi daha iyi değilmi?
    Bence muhasebeci ile sözleşmesi olmayan işe başlamalar vergi dairesi tarafından kabul edilmemeli ve mükellefiyet kaydı muhasebeci kaşesi olmadan yapılmamalı.
    Maliye Bakanlığı da zaten yetki vermiş siz sözleşmenizi yapıp onaylıyorsunuz ve işe başlaması o gün gerçekleşiyor,niçin bu yetkiyi kullanmıyorsunuz.?Edited by: SARDAS

Müdavim Üye
    Nereden
    Konya
    Alıntı SARDAS Nickli Üyeden Alıntı
    Sözleşme istenmesi daha iyi değilmi?
    Bence muhasebeci ile sözleşmesi olmayan işe başlamalar vergi dairesi tarafından kabul edilmemeli ve mükellefiyet kaydı muhasebeci kaşesi olmadan yapılmamalı.
    Maliye Bakanlığı da zaten yetki vermiş siz sözleşmenizi yapıp onaylıyorsunuz ve işe başlaması o gün gerçekleşiyor,niçin bu yetkiyi kullanmıyorsunuz.?
    Evet size katılıyorum.
    Muhasebe sözleşmesi yapılmadan iş kabul edilemez.
    Ediliyorsa da zaten kanunsuz iş yapıyor demektir.
    SMMM Aziz ERSOY

Moderatör
    Nereden
    SMMM
    Sayın Meslektaşlarım ,
    Ben meslek yasamız gereği bu sözleşmeleri yapma durumuna karşı değilim , sadece kurumun görev ve sorumlulugunda olmadıgı belgeyı one surerek benım acılıs ıslemımı yapmamasına karsıyım ,

Sözleşmenin damga vergisi ni takıp etsin fakat sozlesmenı getırmezsen acılısı yapmam mantıgı ters.

Artı muhsebecı kasesı olmadan zaten acılısı yapmıyorlar sayın SARDAS
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Kıdemli Üye
    Muhasebeci kaşesi vurulduysa sözleşmede vardır o zaman.
    Sadece yapılan sözleşmeyi ekleyeceksiniz bu kadarmı zor.
    Ayrıca vergi dairesinin sözleşme yapmadan işe başlama onaylamaması bizim için daha iyideğilmi?

Ayrıca sadece açılış işlemini yaptırıp giden mükellef yokmu hiç?
    Bunu da önlemiş olursunuz hemen sözleşme yaparak.Edited by: SARDAS

Müdavim Üye

Bu ne çıldırtan denge. Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe...

Moderatör
    Nereden
    SMMM

Sözleşme nın tarıh numarasını ıse baslama formunun arkasında belıtıyorum ,
    işe başlama evragı olmadıgı ıcın verılmemesı kanaatındeyım ... Saygılarımla
    Adam olmak CİNSİYET meselesi değil ŞAHSİYET meselesidir.

Müdavim Üye
    sayın asli,
    sorun tarih ve numara değil. vergi dairesi yazılı kısmına bakıyor. karşılıklı imzalanmış,aylık muhasebe ücreti belli olan bölümü görmek istiyor. ve işe başlama tutanağına da muhasebecisinin kim olduğu veaylıkalacağı ücreti yazıyor.kira ve meslek sözleşmelerini direk görmek istiyor ve tabii dv ödemesini de...
    Bu ne çıldırtan denge. Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe...

Ziyaretci
    Merhaba,
    Uzun süredir beğeniyle izlediğim bir site.İlk Mesajımı da hasta olduğum için evde kalarak hastalığın tadını çıkararak yazayım bu fırsat. Aynı olayı dün ben de yaşadım.Sicil şefi kaba bir şekilde sözleşmesiz işe başlamayı kabul edemeyeceğini söyledi.Nedenini sorduğumda muhasebeci kısmını bildirimde doldurmam nedeniyle olduğunu söyledi.O kısmı doldurmazsak zaten kabul etmiyorlar.Doldurmasaydım istemeyecekmiydiniz diye sordum ama sadece kafasıyla birşeyler anlatmaya çalıştı.Muhasebecik daha sakin,daha az sinirli hele en çok da sabırlı olmayı zorla da olsa öğretiyor insana.İstersen öğrenme deve misali.