Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: e-byn düzeltme

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    1.sınıf mükellefin temmuz ayına ait kdv beyanını yaparken yanlışlıkla haziranın aynısı hazırlanmış ve gönderilmiştir.e beyannameyi düzeltim şimdi göndersem herhangi bir sorun olurmu.birde düzeltme nasıl verildiğini açıklayan bilgiyi nerden edinebilirim

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul

eğer ödeme çıkıyorsa özel onay ve çıkan pencereden pişmanlık vedüzeltme seçilir. eğer ödeme çıkmıyor ise yani devir var ise düzeltme ve kss seçilerek verilir.
    <div></div>
    <div></div>
    <div>E-BEYANNAME GÖNDERİMİ RESİMLİ ANLATIMI(KSS,DZT VS)</div>Edited by: Hüseyin URAY
    Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    haziran ayında 1000 lira çıkıyordu ödeme.
    temmuzda 150 lira civarı
    ben 2 kere haziranı tahakkuk ettim.mükellefte ödemiştir muhtemelen.
    bu durumda ne yapılır üstad

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    çok acil brkliyorum dostlarım cevaplarınızı.ba-bs yaklaşıyor çünkü onuda etkilicek bu durum

Müdavim Üye
    Nereden
    MANİSA
    BEYANNAMEYİ TEMMUZ 2009 OLARAK VERDİNİZ AMA DEĞERLERİ HAZİRAN 2009 DÖNEMİ KDV Mİ AİT?
    Gittin şimdi bir mevsim değil,koca bir hayat girdi aramıza ,biliyorum ne sen dönebilirsin artık,ne de ben kapıyı açabilirim sana.

Üye
    Nereden
    H
    Gider ve gelirleri ödemiş olduğunuz Kdv beyannamesindeki rakamlarla uyuşturursanız ödenecek tutarınız yine aynı çıkacaktır 150,00 olarak sonuçta siz sadece ind.kdv ve hesaplanan kdv satışlarda oynama yapmış olacaksınız.
    Şöyle izah edeyim devreden kdvniz 200,00
    bu dönemind.kdv 150,00
    Bu dönem hes kdv500,00
    ise size 150,00 kdv öddemesi çıkar sizin bu rakamlarınız haziran ayının rakamları ise ---- Temmuz ayının tüm gelir giderini işleyin ve kdv ödemesi çıkmıyorsa 160,00tl civarında kdv ödemesi çıkartın sistem sadece aradaki 10,00 liralık 160-150=10 liralık kısmı dikkate alır.Zaten e beyande düzeltme beyanını verirken sırasıylaözel+ksss+dzt+pişmanlık seçeneklerini işaretlemeniz gerekir en sonunda ne kadar vergi tahakkuk edeceğini sistem size görsel olarak gösteriyor.

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    doğrudur sayın sena emre

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    sayın hüsnü bey dediğinizden pek bişey anlayamadım.aynısı işlesemde benim sorunum çözülmez bence satışlar ve alışlar haziranla temmuzda aynı.hadi temmuzu ağustosa işlesek ba-bs yi yaparken nası yapıcam temmuz ayı için??

Admin Hüseyin URAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Konya
    E-BEYANNAME GÖNDERİMİ RESİMLİ ANLATIMI(KSS,DZT VS)

düzeltme işlemleriyle ilgili beynanın hazırlanma aşaması için yukarıdaki bağlantıyı inceleyiniz.

eğer ödemeniz çıkıyorsa kensinlikle pişmanlıkla verin.

ödemeniz çıkmıyorsa sadece dv ödersiniz .
    devreden kdvniz artıyorsa maliye izahat isteye bilir isterse dilekçe ile durumu açıklarsınız.

Hüseyin URAY
    SMMM / KONYA

www.mustafagulsen.com

Müdavim Üye
    Nereden
    izmir
    teşekkür ederim hüseyin hocam.ödeme çıkıyorsa tehlikeli diyorsunuz.haziranda 1000 tl çıkıyordu ödeme teemuzda 130 tl çıkıyor.ben haziranda da temmuzdada 1000 tl tahakkuk ettirdim.düzeltmeden sonra 130 tl olucak ödeme yine çıkıyor ama azalıyor.bu bana riskli bir durum oluştururmu ?