Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 16 adet sonuctan sayfa basi 11 ile 16 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: BA FORMU acilll

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    şuan ba bs formundaki düzeltme cezaları 10 günden sonra ağır bir şekilde uygulanıyor.zannnedersem smmm yıllık gelirleriniz maliye bakanlığının hadlerine ulaşması durumunda 1.sınıf smmm olmamıştır.işletmeler de ba bs formu vermediklerinden çapraz kontrolü mümkün bulunmadığından sadece incelemeye alınmanız durumunda çook dikkat ederlerse ceza keserler .düzeltme falann vermeyin derim bundan sonra düzenli yapmaya çalışın.arkadaşlarımıza kendim için bir sorusormak istiyorum.hiç gelirleri yüksek olupta 1.sınıf smmm olan varmı ? Edited by: gokhankilicoglu

Ziyaretci
    ancak firmaların fatura beyanlarını incelerken bir sorun varsa o ortaya çıkarmış yani benim beyan ettiğim fatura tutarı ve adeti ile karşı firma arasında uyumsuzlukvarsa o ortaya çıkarmış.diğer hizmetler alanındaki tutarla kdv matrahları tutup tutmadığının kontrolunu yapamazlar dediler.

Nereden
    Ankara
    diyen kim muhaasebecimi

Nereden
    Ankara

.Edited by: gokhankilicoglu

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın gokhankilicioglu 1.ci sınıf SMMM nedir bu terim yenimi girdi vergi kanunlarımıza eğer yeni girdi ise hangi kanun ve ne zaman girdi eklerseniz bizde öğrenmiş oluruz,çünkü ben şuana kadar sizin dediğiniz gibi bir mükellefiyet duymadımda 1.ci ve 2.ci sınıf işletme tabiri VUK.nunda Ticari kazanç sahipleri için kullanılan bir terimdir ve VUK.177,178,179,180'deki hadler Ticari kazanç sahipleri için olan hadlerdir,serbest meslek erbabı için böyle bir uygu- lama yoktur ve kazanç ne olursa olsun serbest meslek defteri tutarlar ve kazançlarını bu şekilde beyan ederler ve blanço kapsamında işlem yapmazlar,eğer şirket kurmadılarsa, kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın gizemgizem VUK.381 nl.tebliğ kapsamında ve VUK.mükerrer 355.ci maddenin yeni ve eski halide dahil yanlışlık ve düzeltmelere ceza kesme yetkileri var ve inşallah size bu yönde bir ceza kesmezler temennimiz ama kesebilirler buda mümkün,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''