Toplam 3 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 3 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: AY SONU İŞLEMLERİ

Müdavim Üye
    iyi günler üstatlar yeni bir firmaya muhasebeci olarak girdim şimdi her ay sonu itiabarıyla mutlaka olmazsa olmaz yapmam gereken muhasebesel işlemler nelerdir acaba beyannemeleri biliyorum onların haricinde bir önceki ayı kapatıp her ay düzenli olarak mizan çıkartmak için hangi hesapları kapatmam lazım 180-280 sigorta poliçeleri gibi ya da maliyetlendirme gibi yeni işyerimde en çok nelere dikkat etmem lazım yardımcı olurmusunuz teşekkürler

Müdavim Üye
    BU SEKTÖRÜNÜZE GÖRE DEĞİŞİR. AMA GENEL OLARAK YAPILAN ODUR Kİ. BANKA HESAPLARINI İNCELEYİN. TAKASTAKİ ÇEKLERİNİZİN SENETLERİNİZİN O AY VADELİ OLANLARININ AHVALİ NİCE OLMUŞ ONLARA BAKIN. CARİ HESAPLARI ONTROL EDİN TERS BAKİYE VERENLER VARSA İNCELEYİN.İNANIN ÇOK ÇEŞİTLİ İŞLEMLER VAR. ZAMANLA ALIŞIRSINIZ ZATEN. BUNU BURDAN SÖYLEMEKLE ANLAŞILACAK BİRŞEY DEĞİL.
    GÜZEL OLANDAN YANLIZCA GÜZEL DOĞAR!!!! NERDESİN EYYY!! GÜZELLER GÜZELİ. GÖNLÜM OLANCA GÜZELLİĞİ İLE SENİN GÜZELLİĞİNİ ARAR!!!!!

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    öncelikle hayırlı olsun.
    bahsettiğin üzre aylık mizanlarını aldığında zaten yapman gerekenler mizanda olacak .
    bahsettiğin üzere eğer maliyetleri aylık çıkarıyor isen aylık olarak 180 lerini (280 i yıl sonunda virmanlarsın) faaliyet giderlerinin yansıtmasını, varsa aylık kur değerlemelerini, gider ve gelir tahakkuklarını yapmalısın.
    ay sonları itibari ile hesaplarının hepsini tuturman gerek cari lerini (ben 3 ayda bri yapıyorum mutakabatları ama b formları ile birlikte yapabilirisn)

şimdilik aklıma gelnler bunlar
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.