Sayfa 3 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: eğitim danışmanlığı (özel ders)

Moderatör hadisat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın ercandrema evet bende sizin gibi düşünenlerdenim ve bu bizim işimiz değil ve tamamen mükellefin sorunudur ve bende bu açıdan yazıyorum olayı ve sizin sorumlu olduğunuzuda zaten söylemedim yazımda ve siz rahat olun sonuçta sizi ilgilendiren bir durum yok,kolay gelsin.
    Hüseyin GÖCEN/Serbest Muhasebeci Mali Müşavir
    '' Yaradılanı Severiz Yaradandan Ötürü''

Müdavim Üye
    Nereden
    KOCAELİ
    Sayın hadisat Bu konuda da araştırmamı yapacağımı bilgilerinize sunuyorum.
    E.R.C.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın arkadaşlar yalnız son olarak şunu belirtmek istiyorum burda açılış eğitim danışmanlığı kapsamında faaliyet olarak açılmış ama özel ders veriliyor ve ikisi aynı şey değildir aynen bizim meslekteki gibi bi Mali Müşavir danışmanlık yapabilir bu bir faaliyettir ve isterse şunuda yapabilir ayrı bir faaliyet olarak ve Mali Müşavirlik yapmadan bir özel veya devlet üniversitesinde okutmanlıkta yapabilir yani her ikiside yarı faaliyettir veya özel bir dersanede ücretli muhasebe dersleri ve vs.dersleri verebilir,yani danışmanlıkla ders vermek aynı şeyler değildir ve burda sizin mükellef sorun yaşamaya çok misait durumda çünkü yapılan iş dediğiniz şekilde yapılamaz,yukarda anlattığım şartlar dahilinde,kolay gelsin.

Yeni Üye
    Sayın hadisat, ozaman "eğitim hizmetleri" adı altındamı açmalıyım? bir de anladığım kadarıyla %8 'lik KDV dilimine hiçbir şekilde giremiyoruz, KDV mutlaka %18 ödenecek ? kusura bakmayın çok meşgul ettim ama muhasebe konularının tek kelimesini bile bilmiyorum...yardımlarınız için çok çok tşk. ederim.

Nereden
    Kartal/İstanbul
    sayın hustab şimdi artık milli eğitim boyutunu karıştırmıyorum ve bu konuda yukarda çok bilgi yazdım,evet eğitim hizmetleri veya benzeri adla olabilir,KDV kesinlikle %18 olacaktır çünkü %8'lik kısma girmiyor KDVK.28.maddeye ekli II sayılı listedeki ilgili kısma,kolay gelsin.

Yeni Üye
    hiç biryerden edinemediğim bilgileri aldım. gerçekten çok makbule geçti. tekrar tşk. ederim iyi çalışmalar.
    saygılarımla,