Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: KARŞIT İNCELEME

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    muhasebecinin kendisine gelen karşıt incelemede firmanın mal ve hizmet tedarik ettiği firmalara ilişkin bilgiler kısmına hangi hizmet alımları yazılması gerekir.
    SMMM

Müdavim Üye
    inceleme yapılan diğer firmaya konu olan mal veya hizmetin içeriğini dikkate alınız.
    Bu ne çıldırtan denge. Yaprak döker bir yanımız, bir yanımız bahar bahçe...

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    diğer firmaya muhasebe hizmeti için serbest meslek makbuzu kesildi karşıt inceleme de buna istinaden zaten
    SMMM

Yeni Üye
    karşıt incelemelerde firmanın mal ve hizmet tedarik ettiği firmalardan yaptığı satışın giriş faturaları olması gerekir...

Müdavim Üye
    Nereden
    Trabzon
    Alıntı Genç Muhasebeci Nickli Üyeden Alıntı
    diğer firmaya muhasebe hizmeti için serbest meslek makbuzu kesildi karşıt inceleme de buna istinaden zaten
    mal alışıyla ilgilikısımları boş geçiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    KARŞIT İNCELEME İSTEYEN YEMİNLİ SİZDEN MUHTEMELEN EN AZ191 DÖKÜMÜ 391 DÖKÜMÜ KDV BEYANLARINI VE FATURA FOTOKOPİLERİNİ VEYA LİSTEYE YAZMANIZI İSTEMİŞTİR.

SİZDEN İSTEDİĞİ SİZİN ALMIŞ OLDUĞUNUZ MAL VEYA HİZMET FATURALARININ EN YÜKSEK BEDELLİ OLAN 10 TANE FATURALARI KOYMANIZDIR. SİZİN GİDER YAPTIĞINIZ FATURALAR YIL İÇİNDE NE OLABİLİRSE ARTIK ORASINI SİZ BİLİYORSUNUZ. KIRTASİYE OLUR, BİLGİSAYAR OLUR, REEL OLARAK YAPTIĞINIZ BÜTÜN ALIŞLARINIZI KOYUN ONLARIN BAKTIĞI NAYLON FATURA KULLANMIŞMISINIZ ONU GÖRMEK İÇİN.
    BANA KALIRSA YEMİNLİDEKİ ARKADAŞLA GÖRÜŞMENİZ YANİ MALİ MÜŞAVİRLİĞE KARŞIT İNCELEME ÇOK TA HOŞ DEĞİL BANA KALIRSA. RAKAMLARDA ÇOK YÜKSEL DEĞİLSE CEVAP VERMEMEYİ TEKLİF EDİN UYGUN BİR DİLLE. BAZI YEMİNLİLER HOŞ GÖRÜYOR SİZDEN İSTEDİĞİNİ DOSYASINA KOYUCAKO YÜZDEN İSTİYOR Bİ SİZ DEĞİLSİNİZ SONUÇTA.BEN ORADAKİLERLE GÖRÜŞMENZİ TAVSİYE EDERİM KENDİMCE.
    BELKİ İŞE YARAR.

SAYGILAR...
    Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Nereden
    Trabzon

sayın zirve, burada hizmet söz konusu olduğu için hizmetin tedarik edildiği bir firma olmayacağından mal alışıyla ilgili kısmın boş geçilmesi gerekir. muhtemelen diğer karşıtlar yeterli gelmediği için bu karşıt gelmiştir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Bursa
    Yapmış olduğunuz giderlerin faturalarını bildirebilirsiniz. Örneğin kırtasiye, elektrik, kira, telefon, adsl. Meslek mensubunun giderleri bellidir zaten.

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    İŞTE BANA KALIRSA YEMİNLİDEKİ İLGİLENEN ÇALIŞAN İLE KOORDİNELİ OLMAK. KENDİSİNE GEREKLİ BİLGİLERİ ANLATTIĞINIZ ZAMAN YARDIMCI OLUYORLAR. KALDIKİ OLMAKTA ZORUNDALAR. SİZE GÖNDERİYOR FORMU DOLDUR GÖNDER DİYOR. NORMALDE GELİP KENDİSİNİN UĞRAŞMASI LAZIM. OYÜZDEN TEKRAR SÖYLÜYÜROUM O ARKADAŞLA GÖRÜŞMEK EN DOĞRUSU BENDE ÇOK KARŞIT İNCELEME DOLDURDUM. KENDİMİZİN DEĞİL AMA KONUŞUYORSUN ONLARDA GEREKENİ YAPIYORLAR. İSTENİLME KONUSUNA GELİNCE ELLERİNDE HERZAMAN FAZLA RAPOR BULUNDURUYORLAR MUTLAKA. CEVAP GELMEZ BULUNMZ GİBİ SEBEPLERELE İHTİYATLI DAVRANIYORLAR. O YÜZDEN DEDİM GÖRÜŞÜN VERMEMEYE ÇALIŞIN DİYE.
    Mali Müşavir

Müdavim Üye
    Nereden
    Muhasebe
    verdiğiniz cevaplardan dolayı tşk ederim
    SMMM