Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SGK CEZA

Yeni Üye
    Nereden
    Adıyaman
    11.06.2009 tarihinde işe başlayan bir işyerine 2664 tl ceza yazmışlar gerekçeleri ise sigortalının çalışmaya başladığı tarihten önce verilmemesi ve sigortalının zamanında bildirlmemesi denmiş. biz dosyayı 11.06.2009 trh. sgk ya posta ile gönderdik işçi girişini ise 10.07.2009 trhnde şifremiz çıkmadığı için posta yoluyla gönderdik benim anlamadığım biz hepsini yasal süresi içinde bildirmemize rağmen neden ceza yedik. bu arada işyerine kontrol memuru geldikten sonra dosya açıldı

Moderatör
    Nereden
    Bursa/Nilüfer
    Cevabı siz kendiniz yazmışsınız zaten.

İşyerine kontrol memuru gelmiş ve cezayı yazmış. Siz SGK dosyanızı ve işçi girişi sonradan yapmışsınız.

Kontrol memurlarının yetkisiyle ilgili bir araştırma yapın. Bununla ilgili olarak yetki sorunu nedeniyle açılan davalar var diye biliyorum.

Saygılarımla,
    [b]Ferhat Sertel
    Smmm[b]

***Hayvan olmak istiyorsan olabilirsin elbette....! Bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmen ve yalnız kendi postuna özen göstermen yeterlidir.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara
    Sayın Mesut Saygın , sorunuzun içinde ceza nedeni bellidir.4 adet sigortalı işçinin giriş bildirgelerinin verilmemesinden dolayı dır.Diyebilirsiniz Posta ile yaptım.Bildiğiniz gibi 01.11.2008 den itibaren e-Bildirge vermek mecburiyeti olanlar için (2 ve üzeri işçi çalıştıran işverenler) işe girişlerin e-sigortadan yani internetten yapılması gerekmektedir.Posta yolu ile yapmış olduğunuz girişler ne yazıkki bu durumda cezalı oluyor.
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Müdavim Üye
    Nereden
    TARSUS
    bir aylık süre içerisinde ilgili müdürlükten şifrenizi almanız gerekiyordu bazen memurlar umursamaz davranabiliyor biraz takipçilik gerekiyor biz iki güne bir telefon açarak iki haftada alabildik şifrelerimizi

Ziyaretci
    aslında bu e-bildirge şifresinin verilme süresi yok mu çünkü sayın mesut gibi bende cezalı bir durum yaşayacaktım.Memurlar tatile gitmiş yerine vekalet edecek kimse yok diyorlar

Kıdemli Üye
    MESUT BEY
    İşyerine kontrol memuru gelmiş ve cezayı yazmış. Siz SGK dosyanızı ve işçi girişi sonradan yapmışsınız. Bildiğiniz gibi 01.11.2008 den itibaren e-Bildirge vermek mecburiyeti olanlar için (2 ve üzeri işçi çalıştıran işverenler) işe girişlerin e-sigortadan yani internetten yapılması gerekmektedir.Posta yolu ile yapmış olduğunuz girişler ne yazıkki bu durumda cezalı oluyor.
    ERDEMLİ MÜŞAVİRLİK