Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: TEVKİFATLI ET SATIŞLARI

Üye
    Nereden
    MUHASEBE

ARKADAŞLAR MERHABA AYNI GÜN İÇİNDE FARKLI FATURALARLA ( 1.FATURA 400,0, 2. FATURA 200,00 3. FATURA 450,00 )ŞEKLİNDE AYNI GÜN İÇİNDE KESİLMİŞ ET SATIŞIMIZ VAR BUNA TEVKİFAT UYGULANIM UYGULANMIYACAĞINI BİLEN VARSA UYGULANACAKSA BU FATURALAR KESİLMİŞ İPTAL EDİLİP TEK BİR FATURA OLARAKMI KESİLECEK VE SONRA TEVKİFAT UYGULANACAK YARDIMCI OLURMUSUNUZ LÜTFEN

Ziyaretci
    bir faturada kesilen tutar 670,00 geçer ise tevkifat uygulanacak yoksa aynı gün kesilen faturalar 670 aşmıyorsa normal kesilecektir.
    yani tevkifat uygulama sınırı 1 fatura için 670 geçer isedir.

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Sayın Nurdal, bir atıf yapmak istiyorum. 8.000 TL olan tevsik sınırı için gün içinde aynı firmaya kesilen faturaların toplamı esas iken tevkifatta bu husus geçerli olmalı diye düşünüyorum.
    SMMM, Özcan Bayram

Üye
    Nereden
    MUHASEBE

SAYIN MESLEKTAŞIM BU KONU 3 SAAT TİR ARAŞTIRIYORUM. YAZILANLARI OKUDUM DİĞER MESLEKTAŞLARA SORDUM AYNI GÜN İÇİNDE TEK BİR FİRMAYA FARKLI FATURALAR ALTIDA YAPILAN STIŞLAR 670 GEÇMESİ HALİNDE TEVKİFAT UYGULANACAK SUNUÇUNA VARDIM SİZ NEYE DAYANARAK 670 GEÇMESE BEYAN EDİLMEYECEK DİYORSUNUZ AÇIKLARMISINIZ LÜTFEN

Moderatör
    Nereden
    istanbul
    bi gün içinde aynı firmaya kesilen fatura 670 i geçiyosa tevkifat uygulanacak.
    ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
    ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Naz hanıma katılıyorum.
    SMMM, Özcan Bayram

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle şunu bir ayırt edelim bu et kemikli etmi? yoksa kemiksiz et mi...Biliyorsunuzki tevkifat sadece kemiksiz et için uygulanır ve kesilen fatura sınırı ise 670 TL dir...Kanaatimce gün içinde 670 in altına kesilen faturalara tevkifat uygunlmaz...

Üye
    Nereden
    MUHASEBE
    sayın kemal bey sormuş olduğum meslektaş arkadaşlarımdan gün içinde kesilen faturaların toplamı 670 geçmesi halinde tevkifat uygulanır cevabını aldım yani çoğu bu görüşte

Müdavim Üye
    Nereden
    Kdz.Ereğli
    Doğru yoldan şaşma... Yanlış yapma... kazandığını kumara yatırır gibi ceza ödeme... İki düşün bir uygula...
    SMMM, Özcan Bayram

Müdavim Üye
    Nereden
    İstanbul
    Aynı gün içinde aynı firmaya kestiginiz faturaların tutarı 670 tl yi geçiyorsa tüm faturalara tevkifat uygulanır.
    Allah\'a dayan, sa\'ye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur! Bilmiyorum başka çıkar yol!

Mehmet Akif Ersoy