Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 2009 ocak dönemi düzeltme ba formu

Müdavim Üye
    arkadaşlar 2009/01.aya ait 1 adet alım faturasını, karşı tarafla mutabakat sonucu karşı tarafın biz zamanında bildirdik demesi üzerine bende düzeltme ile bildirdim. 06.04.2009 tarihinde

konuyla ilgili dava dilekçesi örneği ve kazanma oranının ne olduğu hakkında yorumlarınızı bekliyorum ilginiz için şimdiden teşekkür ederim

Not: site anamenümüzde geç verilen ba bs dava örneklerinin içinde bulamadım
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    yeni çıkan kanuna istinaden bu davayı kazanabileceğiniz bir dava dilekçesini demeyelimde ibaare yada gerekçe kalmadı.kazanmamızı sağlayan tek gerekçe (bildirilmeyen beyan ve formlarda daire mükelleflere beyanlarını vermezsen sana şu kadar ceza keserim diye yazılı bir tebliğde bulunmadığı için ) tarafımıza kesilen ceza yersizdir kaldırılmasını arz ve talep etmekteyiz diyorduk.Şuan ise bilindiği üzere uyanıklar bu ibareyi (maliyenin mükelleflerebeyanınızı verin diye yazı yada tebliğ yollamasına gerek yoktur)diye değiştirerek bu hakkı da elimizden aldıkları görülmektedir.dava dilekçesini, belirtilmiş olan metin haricinde yazmaya da bağlı olarak % 98 kazanıyorduk.şuan böyle birşey mümkün değil gibi görünüyor.yinede eski dava dilekçesine göre kendinizde birşeyler katarak yazmanızda fayda var. kaybedecekte bişey yok. Ayrıca yerinizde olsaydımda daire farkına varmadan b formu düzeltemesi yapmazdım.Edited by: gokhankilicoglu

Müdavim Üye
    kanunlar geriye dönük işlemediği için o zamanlarda maliye bakanının bir sözü vardı düzeltmelere ceza kesmeyeceğiz diye bende bu sözlere dayanarak ve vedop sisteminin hiç bir şeyi atlamayacağını adımda daha iyi bildiğim için verdim
    yumuşak başlı isem, kim dedi uysal koyunum? kesilir belki, fakat çekmeye gelmez boyunum!

Müdavim Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    bendede aynı durum var fakat düzeltme vermiyorum. daire anlarsa vereceğim bakalım inşallah anlamaz 6 aya geldik mutabakat yapıyorken karşımııza çıkıyor bu gidişte her ay mutabakat yapmamız gerekecek.
    s.gunaydin

Müdavim Üye
    Nereden
    TÜRKİYE

faturayı geç aldıysanız aldığınız ayda bildirseydiniz cezalı duruma düşmezdiniz izahınız kolay olurdu.

Müdavim Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    o zaman benim 2 aydan gelen faturam var onu bu aya bildirsem nasıl olur. acaba
    s.gunaydin

Müdavim Üye
    Nereden
    TÜRKİYE
    bence en doğrusu bu sonuçta bildirim yapıyorsunuz.işlediğiniz ayda bildirim yapmalıdır.

Müdavim Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    ama birde düzeltme isterler ise her iki ayında düzeltmesini istemesinler sonra ?
    s.gunaydin

Müdavim Üye
    Nereden
    ZONGULDAK
    işleme koymasak nasıl olur faturayı. izahat isterlerse fatura gelmediğini veya postane kanalıyla ulaşmadığını gerekçe gösteremezmiyiz.
    s.gunaydin

Müdavim Üye
    O ZAMANDA TİCARET ALANINDA SIKINTILAR ÇIKACAK ADAM BEN SANA GÖNDERMEDİMMİ KARDEŞİM DİYECEK BİZİM MÜŞTERİDE GÖNDERDİN DE BEN BÖYLE BİR ÇÖZÜM BULDUM DİYECEK KARŞI TARAF SIKINTIYA DÜŞECEK FALAN FISTIK BİR SÜRÜ PROBLEM
    FATURANIN İŞLENDİĞİ AYDA BİLDİRİM OLAYIDA TAMAMEN YANLIŞ ÇÜNKÜ DAİRENİN VE ZANNEDERSEM 381 NL TEBLİĞDE DE GEÇİYOR FATURANIN TARİHİNDE Kİ AYDA BİLDİRİLMESİ ZORUNLULUĞU VAR GEÇ GELİYORSA KABUL EDİLMEYECEK FATURA OLACAK BİTECEK KARŞI TARAF SIKINTISINI ÇEKSİN