Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: işyeri bildirgesi

Müdavim Üye
    Nereden
    TÜRKİYE
    arkadaşlar 13.08.2009 tarihinde taşeron olarak işyeri bildirgesi verdim ve işçilerimide verdim fakat işçilerimi almadılar ve şimdi geriye dönüp verirseniz ceza yersiniz diyolar.
    ben işyeri bilgirgesine 4 kişi yazmıştım.şimdi ceza yememek için o tarihe işçi girmesem ve dilekçe yazsam olur mu acaba. yoksa bi kişi dahi olsa girilmesi gerekir mi.illla işyeri bildirgesinde 4 kişi yazdın verceksin diye bişey varmı.

Kıdemli Üye
    İş yeri bildirgesinde 4 yazıyorsa 4'ten az olamaz. 13.08.09 tarihinden 1 ay sonrasına kadar ki zaman zarfında sadece 13.08.2009'a e-bildirgeden işe giriş yapabilirsiniz. Fakat bu bir aylık zaman içinde 13.08.2009'dan farklı bir tarihe işe giriş yaptıysanız bir daha 13.08.2009 tarihine işe giriş yapamaz, aldığınız işçileri inşaat,tarım işyeri ise aynı gün değilse bir sonraki güne işe giriş yapmanız gerekli. İşçi bildirimlerindeki İPC bildiğim kadarıyla kişi başına 1 A.Ü.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara

taşeron işyerlerinde aynı gün işyeri bildirgesi verilip + sgk şifre formunun verilip + işçileride o gün için almış olduğunuz şifre yardımıyla e-sgk internet ortamından yollamalıydınız.diyorsunuz ki işçilerimi verdim almadılar ? kimse almaz işe girişleri int.ortamından aynı gün olan 13.08.2009 tarihinde kendiniz yapacaktınız.diğer işyerlerinde ise 1 ay içinde şifre int.ortamından verilebiliyor.ayrıca böyle bir durum başımıza geldi aynı günde olduğunu bildiğimiz halde dikkatsiz bi şekilde 1 ay içinde bildireceğimizi düşünerek ceza yedik 5 işçili bir yerdi forma 5 işçi yazmıştık fakat 1 ini bildirdik daha sonrada cezaya girmeyek şekilde bir günün sonrasının işe giriş tarihini atarak diğerlerini verdik.sonuçta ufak bir ayrıntı gibi gözüksede farkına varsalar ondanda cezayı yeriz.

Moderatör gokhankilicoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    sayın barbaros taşeron işyerlerinde aynı gün içinde bütün işlemlerinizin hallolması gerekiyor.şifreyi nasıl alacaz aynı gün demeyin almazsanz ceza yiyorsunuz ne yapıp edip herşeyi aynı gün yapın.forumda daha önceden bu konu paylaşıldı.arama yaparak ta metinleri okuyabilirsiniz.

Müdavim Üye
    Nereden
    Ankara

Alıntı gokhankilicoglu Nickli Üyeden Alıntı
    sayın barbaros taşeron işyerlerinde aynı gün içinde bütün işlemlerinizin hallolması gerekiyor.şifreyi nasıl alacaz aynı gün demeyin almazsanz ceza yiyorsunuz ne yapıp edip herşeyi aynı gün yapın.forumda daha önceden bu konu paylaşıldı.arama yaparak ta metinleri okuyabilirsiniz.
    Alt İşverenliklerde şifreleri aynı gün veriyorlar......
    SMMM Ümit YÜKSEL (Eski Hızlı ve Aktif Üye)

Ziyaretci
    benimde başıma gelmişti hemde baya bir işçi girişi vardı ama sadece 1 tanesini verince fark ettim sadece 1 sigortalı için ceza kesmişti.Ayrıca bilgileriniz için tşkler bu forumda böyle bilgi paylaşımı olunca daha iyi geliştirebiliyorum kendimi

Üye

Arkadaşlar kat karşılığı inşaat yapım işinde işyeri bildirgesi ve işyeri internet şifresi aynı gün alınıp işe girişler yapılıyormu.Yoksa işyeri bildirgesi verildikten sonra 1 ay içinde işe giriş yapabilirmiyiz.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Müdavim Üye
    Nereden
    TEKİRDAĞ
    inşaat dahil tüm sgk dosya açılışlarında şifreler aynı gün veriliyor. Bizde (tekirdağ SGK) bir sorun yok. aynı gün alıyoruz.
    HATIRALAR SARMIŞTI 4-1 YANIMI.
    ŞİMDİ NESCAFE 3\'ü-1 ARADA İÇİYORUM.