Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SPK Bağımsız Denetim Sınavı

Hybrid View

Üye
    Nereden
    Bolu
    Değerli Meslektaşlarım;
    SPK Bağımsız denetim sınavlarına giren arkadaş varsa sınav hakkında bilgi verirse sevinirim. Örneği Sınavlar ne zaman ,hangi konular veya dersler var vb.

Kıdemli Üye
    Nereden
    İstanbul

Kıdemli Üye
    arkadaşlar, spk sitesini inceledim net bir bilgi alamadım. mali müşavir olanlar hangi sınav türüne girecek ve hangi konulardan sorumluyuz. sınava hazırlanan arkadaşlardan yardım isteyeceğim...

Kıdemli Üye

10- SINAVLARIN UYGULANMASI

Sınavların tarihlerine ilişkin bilgiler aşağıdaki gibidir:
    Sermaye Piyasası Faaliyetleri Temel Düzey Sınavı* 12 Eylül 2009 Cumartesi
    Türev Araçlar Sınavı (4 Modül)
    Türev Araçlar Sınavı (4 Modül) **
    12 Eylül 2009 Cumartesi
    13 Eylül 2009 Pazar
    Sermaye Piyasası Faaliyetleri İleri Düzey Sınavı 13 Eylül 2009 Pazar
    Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Sınavı 13 Eylül 2009 Pazar
    Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı (3 modül)***
    Kredi Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı (1 modül)
    12 Eylül 2009 Cumartesi
    13 Eylül 2009 Pazar
    Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı
    (2 modül)***
    Kurumsal Yönetim Derecelendirme Uzmanlığı Sınavı
    (1 modül)
    12 Eylül 2009 Cumartesi
    13 Eylül 2009 Pazar
    Sermaye Piyasasında Bağımsız Denetim Sınavı 12 Eylül 2009 Cumartesi

Konut Değerleme Uzmanlığı Sınavı 12 Eylül 2009 Cumartesi

Müdavim Üye
    Nereden
    Samsun
    Kurul tarafından düzenlenen lisanslama sınavları aksine bir karar alınmadıkça her yıl Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa'da yapılmaktadır. Sınav başvuruları sınav tarihlerinden yaklaşık 2,5-3 ay önce internet üzerinden alınmaktadır. 3 hafta süren başvuru süresini kaçırmamak için internet sitemizi takip etmenizde yarar bulunmaktadır.

ben 2009 eylül ayında spk bağımsız denetim sınavına girdim. sonuclar bu hafta açıklanacak. sorular zordu. ama imkansız değil. bu arada ben smmm stajyerim.
    SMMM OSMAN ARSLAN

Üye
    Nereden
    İstanbul
    Alıntı osmanarslan055 Nickli Üyeden Alıntı
    Kurul tarafından düzenlenen lisanslama sınavları aksine bir karar alınmadıkça her yıl Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında, Ankara, İstanbul, İzmir, Adana, Antalya ve Bursa'da yapılmaktadır. Sınav başvuruları sınav tarihlerinden yaklaşık 2,5-3 ay önce internet üzerinden alınmaktadır. 3 hafta süren başvuru süresini kaçırmamak için internet sitemizi takip etmenizde yarar bulunmaktadır.

ben 2009 eylül ayında spk bağımsız denetim sınavına girdim. sonuclar bu hafta açıklanacak. sorular zordu. ama imkansız değil. bu arada ben smmm stajyerim.

Sayın osmanarslan055

herhangi bir bağımsız denetçi firmasında çalışmadan sadece smmm yanında stajer olanlarda bu bağımısız denetçilik sınavlarına katılabiliyorlarmı ?
    ÇETİN MIZRAK

Müdavim Üye
    Nereden
    ANKARA
    Alıntı cetinmizrak Nickli Üyeden Alıntı
    Alıntı osmanarslan055 Nickli Üyeden Alıntı

Sayın osmanarslan055

herhangi bir bağımsız denetçi firmasında çalışmadan sadece smmm yanında stajer olanlarda bu bağımısız denetçilik sınavlarına katılabiliyorlarmı ?
    bu sınava girebilmek için üniversitelerin iibf den mezun olmak yeterli(4 yıllık).Bu durumda denetçi yardımcısı ünvanlılisansı alıyorsunuz.Eğer 3568 sayılı kanun kapsamında ruhsatınız varsa denetçi ünvanı ile lisans alıyorsunuz.Fakat sınavı kazandıktan sonra ayrıca bir bağımsız denetim firmasında çalışmanız (yanlış hatırlamıyorsam3 yıldı)gerekiyor.Direk "hadi ben denetçi oldum"diyemiyorsunuz.Sınav konuları uzun ve çok çalışmayı gerektiriyor.Ben 12 eylül 2009 da yapılan sınava girdim.keşke çalışsaymışım dedim.Geçen yıl girdiğim sınava oranla daha basit geldi.bir sonraki sınav ocak ayında.

Kıdemli Üye
    sayın osmanarslan055,

bağımsız denetim sınavında kaç dersten sorumluyuz, hangi düzeyde gireceğiz anladığım kadarıyla malum ben gibiçoğu arkadaş bu sınav hakkında fazla bilgimiz yok

Yeni Üye
    bağımsız denetim firması kurmak için oldu ya ben bu belgeyi alırsam yinede bağımsız denetim şirketindeçalışmak zorundamıyım ? kendime ait birbüro varken başka bir bağımsız denetim firmasında çaılmak da nasıl olur ? değermi düşünmek lazım...birde yeni türk ticaret kanunu nezaman çıkacak bu konu ile ilgili ne getirecek ne götürecek bakmak lazım.......

Üye
    Nereden
    Bursa
    bende katılmal istiyordum fakat başvuru süresini kaçırdım. bu seferkine inşallah katılacağım. bu belgenin güzel tarafıda belli dönemlerde sınava yeniden girmek gerekiyor.
    teyid etmekte fayda var.