Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 123 ... SonuncuSonuncu
Toplam 63 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Ülkemizde Muhasebeci Yetiştiren Birlik Varken

Yeni Üye

Ülkemizde Muhasebeci Yetiştiren ve artık mevzuatı yerleşmiş bir birlik varken;
    1- Neden Ülkemizde Kurumlara muhasebeci alınırken, ruhsatlı muhasebeciler alınmaz.
    2- KPSS sınavından sonra tercihler yaparken kurumlar muhasebeci alımında sadece okul mezuniyet şartı yerine ruhsat almış olanlar şartı eklenmez.
    3- Neden Ticaret Liselerinde Muhasebe Öğretmeni olamak için sadece gazi üniversitesini okumak gerekir. Neden bölüm açılmaz. Gereksiz o kadar bölüm varken buna paramız mı yok acaba
    4- Neden Muhasebe bölünü bitirdikten sonra yai ömrüm benim muhasebeyle geçmiş ve hergün bu dersi almış olmama rağmen, ÖSS sınavında bir tane muhasebe sorusu çıkmaz.
    5- Neden Devlet memuru olmak için lise mezunları, ünivrsite mezunlarından daha şanslı olur.

Bu nedenlerden dolayı bırakın bu mesleği yapmayı, daha meslek mensubu olmadan sıkılıp da ayrılan arkadaşlarımı tanıyorum. Lütfen cevap yazarken ajitasyon yapmayın. MAALESEF ÜLKEMİZİN ACINACAK HALİ BU. MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN HERKESİ MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM.

Saygılarımla

Üye
    Nereden
    Samsun

bu söylediklerin artık sıradan geliyor neler var neler

Yeni Üye
    ruhsatlı muhasebeciler memur maaşına çalışmazda ondan hiç hangismmm kpss'ye girmiş..

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak
    .Edited by: veli_ozyurt
    İyi olmak bu dünyada çözüm değil.

Yeni Üye
    yani smmmbelgesini almış birinin ne işi olur memurlukla

Kıdemli Üye
    Nereden
    izmir
    Alıntı avukat001 Nickli Üyeden Alıntı

Ülkemizde Muhasebeci Yetiştiren ve artık mevzuatı yerleşmiş bir birlik varken;
    1- Neden Ülkemizde Kurumlara muhasebeci alınırken, ruhsatlı muhasebeciler alınmaz.
    2- KPSS sınavından sonra tercihler yaparken kurumlar muhasebeci alımında sadece okul mezuniyet şartı yerine ruhsat almış olanlar şartı eklenmez.
    3- Neden Ticaret Liselerinde Muhasebe Öğretmeni olamak için sadece gazi üniversitesini okumak gerekir. Neden bölüm açılmaz. Gereksiz o kadar bölüm varken buna paramız mı yok acaba
    4- Neden Muhasebe bölünü bitirdikten sonra yai ömrüm benim muhasebeyle geçmiş ve hergün bu dersi almış olmama rağmen, ÖSS sınavında bir tane muhasebe sorusu çıkmaz.
    5- Neden Devlet memuru olmak için lise mezunları, ünivrsite mezunlarından daha şanslı olur.

Bu nedenlerden dolayı bırakın bu mesleği yapmayı, daha meslek mensubu olmadan sıkılıp da ayrılan arkadaşlarımı tanıyorum. Lütfen cevap yazarken ajitasyon yapmayın. MAALESEF ÜLKEMİZİN ACINACAK HALİ BU. MESLEĞİMİZE SAHİP ÇIKMAK İÇİN HERKESİ MÜCADELEYE DAVET EDİYORUM.

Saygılarımla
    Kendimce Cevaplar :
    1- işi yapan belge değildir birikim ve pratiktir.
    2- ruhsat almış profesyonel muhasebeci hem de smmm nin ne işi var devlet memurluğunda
    3-o tüm bölümlerdeki saçmalık sadece muhasebe öğr. yok sanırım gereğinden fazla mezun veren diğer bölümler gibi değil.
    4-ya lise ayrımını kaldırmamak lazım hatta daha da keskinleştirmek lazım (buda baktın yere göre adaletsizliktir)
    5- devlet memuru olmakla alakalı kolay yöntemi söyleyeyim mezuniyetin ne olursa olsun yandaş ol memur olursun.

Kolay gelsin

Ziyaretci
    Memurluk mu?

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak

Ziyaretci
    Pardon yaa yanlış bir icon kullandım galiba, memurluk bize uzak bir meslek.Ben biraz yaptım da hiç sevmem.Sabah git, akşam gel çok çekici değil.

Müdavim Üye
    Nereden
    Uşak