Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SMMM belgesi hakkında

Üye
    herkese mrb,
    2009-2.dönemde SMMM belgesi almaya hak kazandım.
    bugun Turmob dan kazandığıma dair ne ne kadar ücret ödeyeceğim hakkında yazı geldi.
    şu anda maddi durumum el vermiyor ve belgeyi gelecek yıl almayı düşünüyorum.
    şu anda bir işyerine bağlı çalışıyorum zaten.
    bu durumda bu belgeyi bu kadar para ödeyip (taksit bile yapsalar) alacak maddi olanağım olmadığına göre beni zorlarlar mı? zorlarlarsa istediğimde alabilme hakkım varsa elimde ne gibi bir dayanak vardır. bana bir kaynak veya yolgösterir misiniz..
    kıdemli meslek mensubu abilerimden tavsiyeler istiyorum.
    tesekkur ederim.

Kıdemli Üye
    öncelikle hayırlı olsun meslek hayatında başarılar diliyorum.
    bağlı bulunduğun odayla iletişime geçmeni öneririm. gerçi meslekdaş abilerinden yardım rica etmişsin ama meslekdaş bir ablan olarak yol göstermeye çalışayım...
    yaklaşık 2500 tl civarı bir rakamdı ben alırken belgeyi toplamda yatması gereken. ancak hem oda hem de türmob alacakları rakamlar için ayrı ayrı taksitlendirme yoluna gidiyorlar şayet talep ederseniz...
    belgeyi derhal almanız gibi bir baskı yada şart yok bildiğim kadarı ile.. ancak her yıl bu bedeller değişikliğe uğradığı için 2010 da alacak olursan daha zamlı bir rakamla karşı karşıya kalabilirsin. eğer odanızdan yeterli cevap alamazsanız merkezle yani türmobla iletişim kurunuz...
    tekrar hayırlı olsun...

Üye
    Nereden
    ANKARA
    Sayın Biber hayırlı olsun
    Ben de sizin gibi 2009/2 dönemde ruhsat almaya hak kazandım.Çeşitli sitelerin forumlarında bu konuyuaraştırdım.Önceki dönemlerde kazanan arkadaşlarla görüştüm.30 gün içinde almak gibi mecburiyet yok.Turmobla görüşmüşler.Ne kadar geç ödersen o kadar geç alırsın ruhsatını diyorlarmış.
    Yerinde söz söylemesini bilen,özür dilemek zorunda kalmaz.

Üye
    sayın Sevilay Abla , tesekkur edeim cevabınız icin.. yol gosterdiginiz icin tesekkurler...
    sayın m.kemal bey, sizin de hayırlı olsun, siz de arastirmissiniz benimle paylasitiginiz icin tesekkur ederim.