Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 18 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Raporlu İşçi Hk.

Ziyaretci
    Sözleşmeli işimiz 31.08.2009 de sona ermektedir,işçilerimiz bu tarih itibari ile çıkışını vereceğiz.aynı işi tekrar alıp 01.09.2009 de yeni ssk işyeri numarası alarak girşlerini yapacağız.Soruma gelecek olursak raporlu işmizi var ve raporu 9 ayda bitecektir.Raporlu işçide nsl bir işlem yapacağız.Çıkışı verip girişi yapacağız eksik günü her iki tarftan bildirmiş olacağız böyle yapacağım ama görüşlerinizide almak istiyorum...TŞKLER

Kıdemli Üye
    Nereden
    MUHASEBE

raporlu olan bir kişiyi (işten de çıkarmışsınız..) nasıl işe girişini yapacaksınız..
    bence sgk bişi demez..
    bence raporlu kişiyi hiç çıkarmasanız daha iyi olur..işi açıklamadınız sanırım inşaaat işi..durum değişebilir..

Ziyaretci
    iş ihaleli olduğu için 31.08 bitecek

Ziyaretci
    kanalizasyon bakım onarım işi

Ziyaretci
    başka düşüncesi olan varmı ?

Kıdemli Üye
    Siz yeni işyerinizi açın. Raporlu personel haricindeki girişleri yapın. Raporlu personelin raporu bitene kadar çıkışını yapmayın ve o işyerinin kapanışını vermeyin. Rapor sonunda işyerinizi kapatıp, raporlu personeli yeni işyerine giriş yapabilrsiniz.
    Benzer bir olay başımdan geçti. Bu şekilde yaptım.
    Saygılar.

Ziyaretci
    Kurumada kapanış dilekçesinide vermiştim ama bilmiyorum işte ihale usulü olduğu için çok titizler bu konuda 31.08 bitecek diyorlar

Kıdemli Üye
    Bizim işte ihale sonuydu.
    Neyse, kapanış verdiyseniz artık yapacak birşey yok. e-bildirge sisteminizdeher an kapanabilir. Dolayısı ile çıkış yapmazsanız o personel için bildirge veremezsiniz.
    Siz çıkış yapıp, yeni iş yerine giriş yapacaksınız. Başka yapacak birşey kalmamış. İşveren için -şikayet olmazsa- sorun olacağını sanmıyorum. Personel iş göremezlik ödeneği alırken sorun çıkar mı? derseniz, siz şimdiden SGK'ya iş göremezlik için rapor tarihlerini işleyin. Yalnız personelin işe giriş çıkış tarihleri arasında boşluk olmamasına dikkat edin. Yani 31'inde çıkış yaptıysanız 1'inde mutlaka giriş yapın.

Ziyaretci
    AYNI İŞLEMLERİ YAPTIMMANTIKLI OLAN DA BU RAPORLUİŞÇİMİZ İNŞAAT DOSYASIİŞ BİTTİĞİNDEN DOLAYI KAPATTIK RAPORLU İŞÇİMİZE ÇIKIŞ VERİP KAPANDIĞI DOSYASINDA RAPORLARI İŞLENDİ EKSİK GÜN YAPILDI.YENİ AÇILAN İNŞAAT DOSYASINA GÜN KAYBI OLMADAN GİRİŞ YAPILIP YENİİNŞAAT DOSYASINDARAPORUNU DÜŞÜLÜP EKSİK GÜN YAPILDI.

Ziyaretci

tşkler arkadaşlar