Toplam 4 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 4 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ACİL LÜTFENN

 1. #1


  İKİ SENE ÖNCE ÇALIŞTIĞIM İŞYERİNDEN ÇIKIŞIM VERİLDİ VE İŞSİZLİK PARASI ALDIM..DAHA SONRA AYNI İŞYERİNDE ÇALIŞMAYA DEVAM ETTİM 21/08/2009 TARİHİNDE ÇIKIŞIM VERİLDİ..BEN TEKRAR İŞSİZLİK PARASI ALABİLECEKMİYİM..Bİ DEFA ALAN BİDAHA ALAMAZ DİYE Bİ SÖYLENTİ DUYDUM AMA LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.İYİ GÜNLER

 2. #2
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  01.Aralık.2007
  Nereden
  İstanbul
  Mesajlar
  9,144
  Bir önceki işsizlik ödeneğine hak kazanma tarihinizden bu yana 600 gün ve 120 gün şartlarını taşımanız halinde işsizlik ödeneğinden yararlanabilirsiniz. <?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" />

 3. #3
  Müdavim Üye
  Üyelik tarihi
  11.Ekim.2008
  Mesajlar
  1,718
  Alıntı adaysd Nickli Üyeden Alıntı
  &lt;P =Msonormal style="MARGIN: 0cm 0cm 0pt"&gt;&lt;SPAN style="FONT-SIZE: 9pt; FONT-FAMILY: Verdana"&gt;Bir önceki işsizlik ödeneğine hak kazanma tarihinizden bu yana 600 gün ve 120 gün şartlarını taşımanız halinde işsizlik ödeneğinden yararlanabilirsiniz. &lt;?: prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-comfficeffice" /&gt;&lt;o&gt;&lt;/o&gt;&lt;/SPAN&gt;
  bu süre kadar işsizlik alırsan tekrar aynı şartları yerine getirmen gerekir
  FEYZULLAH DEMİRÖZ


 4. #4
  Moderatör
  Üyelik tarihi
  15.Ağustos.2008
  Nereden
  istanbul
  Mesajlar
  5,434
  MADDE 50. – Günlük işsizlik ödeneği, sigortalının son dört aylık prime esas kazançları dikkate alınarak hesaplanan günlük ortalama net kazancının % 50' sidir. Bu suretle hesaplanan işsizlik ödeneği miktarı 25/8/1971 tarihli ve 1475 sayılı İş Kanununun 33 üncü maddesine göre sanayi kesiminde çalışan onaltı yaşından büyük işçiler için uygulanan aylık asgari ücretin netini geçemez.

  Hizmet akdinin sona ermesinden önceki son 120 gün prim ödeyerek sürekli çalışmış olanlardan, son üç yıl içinde;

  a) 600 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 180 gün,

  b) 900 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 240 gün,

  c) 1080 gün sigortalı olarak çalışıp işsizlik sigortası primi ödemiş olan sigortalı işsizlere 300 gün,

  Süre ile işsizlik ödeneği verilir.

  İşsizlik ödeneği her ayın sonunda aylık olarak işsizin kendisine ödenir. İlk işsizlik ödeneği ödemesi ise ödeneğe hak kazanılan tarihi izleyen ayın sonunda yapılır. İşsizlik ödeneği damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaz. İşsizlik ödeneği, nafaka borçları dışında haciz veya başkasına devir ve temlik edilemez. Sigortalının kusurundan kaynaklandığı belirlenen fazla ödemeler yasal faizi ile birlikte geri alınır.

  Sigortalı, işsizlik ödeneğinden yararlanma süresini doldurmadan tekrar işe girer ve işsizlik sigortası ödeneğinden yararlanmak için bu Kanunun öngördüğü şartları yerine getiremeden yeniden işsiz kalırsa, daha önce hakettiği işsizlik ödeneği süresini dolduruncaya kadar bu haktan yararlanmaya devam eder. Bu Kanunun öngördüğü şartları yerine getirmek suretiyle yeniden işsiz kalınması halinde ise sadece bu yeni hak sahipliğinden doğan süre kadar işsizlik ödeneği ödenir.

  Sigortalı işsizin, hastalık ve analık sigortalarına ait primleri Fon tarafından işsizlik ödeneğinin ödendiği sürece ilk altı ay için 2/3 oranında, izleyen aylarda tam olarak Sosyal Sigortalar Kurumuna aktarılır. Bu primler, sigorta primlerinin hesabında esas alınan alt kazanç sınırı üzerinden hesaplanır.

  İşsizlik sigortasının ödenme süresi içinde ödenmesi gereken geçici işgöremezlik ödeneğinin miktarı işsizlik ödeneği miktarından fazla olamaz. Geçici işgöremezlik ödeneğinin ödendiği dönemde, bu maddede öngörülen hastalık ve analık sigortalarına ait primlerle 49 uncu maddede öngörülen işsizlik sigortası primleri ödenmez.
  ***Lütfen mesajlarınızda forumlarda bağırmak anlamına gelen büyük harf kullanmayınız.***
  ***konu başlıklarınız mesajınıza uygun olsun.LÜTFEN gibi kelimeler kullanmayınız.***

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •